24 Şubat 2019, Pazar


> Galatasaray > Galatasaray ikinci yarıda fiziği ölçüsünde en iyisini oynadı

Galatasaray ikinci yarıda fiziği ölçüsünde en iyisini oynadı

Antalyaspor maçında alınan 3-0’lık net skora rağmen ortaya çıkan rakamlar Fatih Terim’i memnun etmedi.


15 Şubat 2018 00:51

 Galatasaray ikinci yarıda fiziği ölçüsünde en iyisini oynadı

Antalyaspor karşısında skor gelince Galatasaray’ın geriye çekildiği dikkat çekmişti.. fakat istatistikler sarı-kırmızılı ekibin ikinci yarıda daha efektif oynadığını gösterdi.

Söz gelimi Galatasaray ilk yarıda 263 kez topla oynarken, ikinci yarıda bu rakam 270’e çıktı. İlk yarıda 55.30 metre olan yerleşim mesafesi 52.04’e çekildi. İlk yarıda orta alandan hücuma 13 top atılırken ikinci yarıda bu rakam 26’ye çıktı. İkiye katladı. İlk yarıda rakip sahada 20, ikinci yarıda ise 27 top karşılandı. Aynı şekilde ilk yarıda 18 sahipsiz top karşılanırken bu rakam ikinci yarıda 21 oldu.

İkinci yarıda yorgunluk çöktü

Yalnız Galatasaray’ın ikinci yarıda fizik olarak düştüğünü gösteren çok net rakamlar dikkat çekti... sarı-kırmızılı oyuncular ilk yarıda 7 faul yaparken ikinci yarıda Antalyasporlu oyuncuları tam 36 kez faulle durdurdu. Hücum bölgesinde topla oynama sayısı 56’dan 52’ye, rakip ceza alanına atılan top sayısıda 21’den 14’e düştü.

Galatasaray'da 3. bölge sıkıntısı

Antalyaspor maçında alınan 3-0’lık net skora rağmen ortaya çıkan rakamlar Fatih Terim’i memnun etmedi.

Bunların başında hiçbir oyuncunun ön bölgede topla oynama sayısının 20’yi bulmaması oldu. Galatasaray’da üçüncü bölgede en fazla topa dokunan oyuncu 18 kezle Selçuk İnan oldu. Öyle ki neredeyse maçın yıldızı kabul edilecek Nagatomo’nun kanadından gelen Nazım, tam 19 kez üçüncü bölgede topla buluşarak bu alanda ilk sırada yer aldı. Japon oyuncunun aslında yerini ne kadar boşalttığının örneğini verdi. 

İkinci golün asistini yapmasına rağmen takımının Rodrigues’i kullanamaması Terim’i kızdırdı. Hollandalı oyuncu üçüncü bölgede topla sadece 9 kez buluştu.

Kaynak: Fotospor

Etiket: galatasaray, antalyasporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın