18 Şubat 2019, Pazartesi


> Galatasaray > Galatasaray'da 150 milyon Euro'dan sonra yeni hedef!

Galatasaray'da 150 milyon Euro'dan sonra yeni hedef!

TT Stadı için 150 milyon Euro'luk anlaşma yapmak isteyen Mustafa Cengiz, forma reklamı konusunda da yeni bir anlaşma yapmak için kolları sıvadı.


21 Haziran 2018 00:01

 Galatasaray'da 150 milyon Euro'dan sonra yeni hedef!

TT Stadı’nın 2019’da bitecek sözleşmesi için başta Katarlılar olmak üzere pek çok yabancı şirketle isim hakkı konusunda anlaşma yolları arayan Başkan Mustafa Cengiz’in ikinci hamlesi de forma reklamı için oldu.

Hali hazırda NEF’le devam eden anlaşma gereği sarı-kırmızılılar gelecek sezon 11 milyon TL alacak. Yani neredeyse 2 milyon Euro. Herhangi bir futbolcunun bir yıllık maaşını bile karşılamıyor. Başkan Cengiz’in hedefi formada yer alan reklamın Galatasaray’a yılda en az 5 milyon Euro kazandırması. Bu nedenle görüşmelere şimdiden başlanırken özellikle yabancı firmalara gidiliyor.

Cengiz'in hedefi 100 milyon Galatasaraylıyı faal hale getirmek

UEFA ile imzalanan yapılandırma anlaşması sonrasında Mustafa Cengiz, CFCB yargıçları karşısında söylediği ''Türkiye’de 30 milyon, dünyada 100 milyon taraftarımız var'' sözünü hayata geçirmek için planlamalar üzerinde duruyor.

Galatasaray’ın Türkiye’nin en fazla tanınan ve bilinen markası olduğuna işaret eden Cengiz, yurt dışında yeni gelir kalemleri oluşturmanın peşinde koşuyor. Türkiye’de taraftarların GS Store’larda yaptıklarını “destan” olarak gören Başkan Cengiz’e göre asıl hamle  yurt dışında olacak.

Kaynak: Fotospor

Etiket: mustafa cengiz, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın