24 Şubat 2019, Pazar


> Galatasaray > Gomis sırrını 2014'te vermişti!

Gomis sırrını 2014'te vermişti!

Bafetimbi Gomis’in Antalyaspor maçında 9 metreden topa verdiği 120 km’lik şut efsane oldu…


15 Şubat 2018 00:50

 Gomis sırrını 2014'te vermişti!

Bafetimbi Gomis’in Antalyaspor maçında 9 metreden topa verdiği 120 km’lik şut efsane oldu… herkes bunun sırrını merak ediyor? Fransız oyuncu bunun sırrını 2014  yılında Lyon TV’de anlatmıştı… formu için en iyi diyetisyen dediği Jessica Fieu, lezzetli ve sağlıklı yemekleri için de Tim Lane’e teşekkür eden Gomis, sıra şutların sırrına geldiğinde ise şu ifadeleri kullanmıştı:

Alçak seviyede gol vuruşu için ayağımın üstüyle topun merkezine vururum. Ayağımın en sert bölgesiyle, sert, alçak ve en düzgün doğrusal açıyı yakalamaya çalışırım.

Genç futbolcu adaylarına örnek olması açısından, ‘topun merkezinden aşağı vurursanız top yükselir. Topun sağ veya soluna vurursanız, top falso alıp yön değiştirir. Destek ayağınızı topun yanına ve ayakucumuzu da topa vuracağınız yöne çevirin. Destek ayağınız topun ne çok arkasında ne de çok önünde olmasın. Bu isabetli ve güçlü vuruş yapmanıza engel olur.

Topun yükselmemesi için, vücudunuzu topun üstüne doğru ve biraz öne eğik tutun. Başın topun önüne doğru baksın. Diziniz, vuruş esnasında topun üzerinde olsun. Kalçadan yumuşak bir salınım hareketi yapın topa vurduğunuzda. Vuruş sırasında, diz ve bilekler mümkün olduğunca sabit olsun. Vuruştan sonra ayağınız topun gidiş yönüne doğru hareketine devam etsin. Kollarınızla dengenizi sağlayın’ derim.

Kaynak: Fotospor

Etiket: gomis, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın