16 Ocak 2019, Çarşamba


> Fenerbahçe > İşte Comolli'nin Fenerbahçe'de uyguladığı transfer taktiği

İşte Comolli'nin Fenerbahçe'de uyguladığı transfer taktiği

Ali Koç ile Damien Comolli seçimden önce 8 ayda ne yaptı?.. gelinen süreçte herkesin birbirime sorduğu soru bu… işte cevabı...


18 Temmuz 2018 00:02

 İşte Comolli'nin Fenerbahçe'de uyguladığı transfer taktiği

4’ü profesyonel 12’si amatör 16 kişilik scout ekibi dünyanın en ciddi 16 ligini ele aldı. İlk 5 ay boyunca sadece maçlar izlediler. Transfer amacı olmadan. İzlediler ve veri biriktirdiler. Her ay her lig için ideal bir 11 üretildi. Bu işlem Haziran ayına kadar sürdü. Amaç mümkün olan en geniş profili oluşturmak. Ardından evinde, evinin dışında, yurt dışına çıktığı anda neler yapabileceği ile ilgili doneler izlenen futbolcularla ilgili izlenmeye başladı.

Tüm pozisyonlarda yaklaşık 250 potansiyel hedef belirlendi. Sözgelimi, sol bek aranıyor…her maç 11 kilometre koşsun. 800 metresini sprintli koşsun. İki ayağını da çok iyi kullansın.

Pazarlıklar daha sonra başlar. Gerçekçi olmak müzakerelerde sonuç getirir. Comolli’ye göre, “Opel’i olan adam size Mercedes sattığını iddia eder” diye durumu anlatıyor. Söz gelimi Wilshire ve Bas Dost ilk hedeflerdi. Wilshire, “Juventus beni istiyor” diye fiyat artırmak istedi. Comolli de, “ben olsam Juventus’u seçerim” diyerek masadan kalktı.

Comolli yaptığı işi Ali Koç’a, “istediğimiz oyuncuyu İngiltere, İtalya, İspanya, Fransa ve Almanya’dan takımlar istemiyorsa konuşalım… aksi taktirde zaman kaybederiz. İstanbul’u satalım, kulübü satalım, futbolcunun başı dönsün. Nereye geldiğinin farkına varsın. Yalan söylemeyelim” diye durumu anlatıyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: comolli, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın