17 Ocak 2019, Perşembe


> Trabzonspor > Trabzonspor'da 1600 kişinin üyelikleri bu yüzden düştü

Trabzonspor'da 1600 kişinin üyelikleri bu yüzden düştü

Bin 600 üyenin Trabzonspor üyeliğinden çıkarılmasının sarsıntısı devam ediyor…


08 Haziran 2018 02:46

 Trabzonspor'da 1600 kişinin üyelikleri bu yüzden düştü

İbrahim Hacıosmanoğlu, Tüzüğün 10-C maddesi yer alan “bir defaya mahsus Divan Genel Kurulu'nun görüşü de alınarak fazla üye yapılabilir” maddesi üzerinden bu durumu savunuyor. Karşı görüş ise 2014’te üyelerle ilgili yönetim kurulunun, Divan Başkanlığı Kuruluna bir  yazı yazdığı ve fazla üyelerle ilgili bir genel kurul kararı aldırmak istediği bildirildi. Fakat o dönemde Divan Kurulu Yönetimi bu konuda gündeme madde eklemedi.  Yazı okundu ama karar verilmedi. Söz alan 5 kişiden sadece 1'i olumlu görüş bildirmesine rağmen o zamanki kongreyi yöneten Divan Kurulu, tutanağa ''5 kişi olumlu görüş bildirdi'' diye hatalı kayıt ettirdi. Oylama yapılmadığı içinde Ahmet Ağaoğlu yönetimi üyelikleri düşürdü.

ÜYELİKLERİ SİLİNENLER HAREKETE GEÇTİ

Bu arada üyelikleri silinenler önce İstanbul’da sonra Of’da bir araya gelerek örgütlenip hukuki süreç başlatma kararı aldı. Eski başkanlardan İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzon’da yerleşik 3 avukat ile bir görüşme yaptı ve üyelikleri askıya alınanları bu avukatlara yönlendirdi. Şimdi yönetim bu üyelerin açacağı mahkemeden gelecek tebligatı bekliyor.

Öte yandan, usulsüz üye kayıtlarında bahsi geçen kişilerin maddi ve manevi zarar görmeden üyeliklerinin yasal hale getirileceği bildirildi.

 

Kaynak: Fotospor

Etiket: trabzonsporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın