18 Şubat 2019, Pazartesi


> Galatasaray > Aileleri bile imza attı

Aileleri bile imza attı

Adnan Polat döneminde G.Saray, Şubat 2010’da DenizBankın katılımı ve koordinatörlüğünde; Şekerbank, Demir-Halk Bank NV, Bankpozitif ve Halkbank konsorsiyumundan 70 milyon dolar kredi almıştı…


13 Temmuz 2018 04:06

Aileleri bile imza attı

O dönemde dolar 1.50 G.Saray’ın borcu ise  105 milyon TL’ydi… o kredi sonraki dönemde kah gecikme faizleri, kah da kurun yükselmesi, kah da borç yaplandırmasıyla tam 460 milyon TL’ye yükseldi. 2010’dan bu yana kullanılan 70 milyon dolar’lık kredi için G.Saray yönetimi 220 milyon TL ödedi. Efsane hale gelen 70 milyon dolar’lık borcun tamamen kapatılması için daha 240 milyon TL ödenmesi gerekiyor. 

CENGİZ VE ALBAYRAK AİLECEK G.SARAY İÇİN İMZA ATTILAR

G.Saray Başkanı Mustafa Cengiz ile Abdürrahim Albayrak sadece ellerini değil adeta vücutlarını da taşın altına koydu… kulübün borç yükü nedeniyle kıpırdayacak hali olmadığı ortamda futbolculara, menajerlere ve diğer kulüplere olan borcu kapatmak için 121 milyon TL kredi alındı. Bu kredi için bankalar sadece Cengiz ve Albayrak’ın kefaletlerini kabul etmedi. İkilinin eş ve çocuklarından da da imza alındı. Ailecek G.Saray için borçlandılar.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın