22 Şubat 2019, Cuma


> Fenerbahçe > Ali Koç'un Fatih Terim planı! ''Nasıl başlarsa öyle gider...''

Ali Koç'un Fatih Terim planı! ''Nasıl başlarsa öyle gider...''

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, Şampiyonlar Ligi'ne büyük önem veriyor.


13 Haziran 2018 14:20

Ali Koç'un Fatih Terim planı! ''Nasıl başlarsa öyle gider...''

Ali Koç için varsa yoksa Şampiyonlar Ligi… Comolli ile her konuşmasında, yöneticilerle yaptığı her toplantıda devler liginin öneminden bahsediyor. Bunu taraftarın önünde açık açık dillendirmese de sürekli birinci hedef olarak bu sezon Şampiyonlar Ligine katılmayı koyuyor. 

* Ali Koç’un Şampiyonlar Ligine bu kadar önem vermesinin birinci nedeni gelecek para… sadece ayak bastı parası bile sıkıntıda olan kulübü rahatlatacak. 30 milyon euro’ya yakın bir gelir kasaya girecek. Aksi taktirde gelir tamamıyla G.Saray’a kalacak. Rakibe mali anlamda avantaj verilecek.

* Bir başka neden ise taraftarın yeniden tribünlere çekmek. Taraftarın kombinelere ciddi anlamda bir ilgisi var. Ama Başkan’ın beklediği gibi tükenme noktasında değil. Hatta o noktaya uzak. Eğer Şampiyonlar Ligi gelirse Ali Koç’a göre statta boş koltuk kalmaz.

* Üçüncü neden ise rakiplerine göz dağı vermek… yeni başkanı, yeni hocası ve yenilenmiş kadrosu ile F.Bahçe iki ön eleme turunu geçerek Şampiyonlar Ligi’ne kalırsa rakipler “eyvah” der. Bu da lige büyük bir avantajla girilmesine neden olur. Psikolojik olarak bir avantaj sağlanır. 

* Dördüncü ve son neden ise “nasıl başlarsa öyle gider…” Fatih Terim’in ilk sezonunda  şampiyon  başladığı için hep şampiyonluk gördü. Bu şekilde “bir mit” oluştu. Ali Koç, eğer Şampiyonlar Ligi ile başlanırsa sürekli bu şekilde gideceğine olan bir inanç var.

Kaynak: Fotospor

Etiket: ali koç, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın