Türkiye - Fransa milli maç hangi gün, nerede, saat kaçta, hangi kanalda?

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde H Grubu'nda mücadele eden A Milli Takımımız, Fransa ile karşılaşacak.

25 Mayıs 2019 12:09
Türkiye - Fransa milli maç hangi gün, nerede, saat kaçta, hangi kanalda?

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde H Grubu'nda mücadele eden A Milli Takımımız, üçüncü maçında Fransa ile karşı karşıya gelecek.

8 Haziran Cumartesi günü Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda oynanacak Türkiye - Fransa milli maçı saat 21.45'te başlayacak.

Türkiye - Fransa milli maçı hangi kanalda?

Türkiye - Fransa milli maçı TRT 1 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

A Milli Takımımız, Fransa ile oynadıktan sonra ise grubun dördüncü maçında 11 Haziran Salı günü deplasmanda İzlanda ile karşılaşacak. A Milli Takımımız ilk iki maçta aldığı 2 galibiyetle puanını 6 yapmıştı.

A Milli Takımımız, H Grubu'nda; Fransa, İzlanda, Arnavutluk, Andorra ve Moldova ile mücadele veriyor.

EURO 2020 FİNALLERİNE KATILIM HAKKI NASIL ELDE EDİLECEK?

Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar (20 takım), final turnuvasına doğrudan katılma hakkını elde edecek.

Kalan dört takım ise, Mart 2020'de oynanacak UEFA Uluslar Ligi'nden gelecek takımların oynayacağı play-off karşılaşmaları yoluyla belirlenecek.

Kasım ayı içerisinde grup maçları tamamlanan UEFA Uluslar Ligi'nde kendi liglerindeki gruplarını birinci bitirmiş 16 takım, mevcut durumda play-off müsabakalarına katılma hakkını elde etti. Ancak bu takımlardan grup elemeleri vasıtasıyla UEFA EURO 2020'ye doğrudan katılma hakkı kazanan olduğu takdirde, yerlerini kendi liglerinde en iyi sıralamaya sahip bir sonraki takım alacak. Bir ligden (A-B-C-D) play-off oynayacak yeterli takım sayısına ulaşılamadığı takdirde, başka ligde bulunan ve UEFA Uluslar Ligi genel sıralamasında üstte yer alan ülke, ilgili ligin play-off maçlarına alınacak.

A Milli Takımız aday kadrosu

Kaleciler: Fehmi Mert Günok (Medipol Başakşehir), Gökhan Akkan (Çaykur Rizespor), Sinan Bolat (Royal Antwerp), Uğurcan Çakır (Trabzonspor)

Defans: Mehmet Zeki Çelik (LOSC Lille), Nazım Sangare (Antalyaspor), Ozan Muhammed Kabak (Stuttgart), Çağlar Söyüncü (Leicester City), Kaan Ayhan (Fortuna Düsseldorf), Merih Demiral (US Sassuolo), Cengiz Umut Meraş (Bursaspor), Emre Taşdemir (Galatasaray), Hasan Ali Kaldırım (Fenerbahçe)

Orta Saha: Abdülkadir Ömür (Trabzonspor), Cengiz Ünder (Roma), Deniz Türüç (İstikbal Mobilya Kayserispor), Dorukhan Toköz (Beşiktaş), Efecan Karaca (Aytemiz Alanyaspor), Emre Belözoğlu (Medipol Başakşehir), İrfan Can Kahveci (Medipol Başakşehir), Mahmut Tekdemir (Medipol Başakşehir), Oğuzhan Özyakup (Beşiktaş), Okay Yokuşlu (Celta de Vigo), Ozan Tufan (Aytemiz Alanyaspor), Yunus Mallı (Wolfsburg), Yusuf Yazıcı (Trabzonspor), Hakan Çalhanoğlu (Milan), Ömer Ali Şahiner (Atiker Konyaspor)

Forvet: Burak Yılmaz (Beşiktaş), Cenk Tosun (Everton), Enes Ünal (Real Valladolid), Güven Yalçın (Beşiktaş), Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf)

Fransa'nın aday kadrosu:

Kaleci: Areola, Maignan, Lecomte, Lloris

Defans: Digne, Mendy, Varane, Dubois, Pavarad, Zouma, Leglet, Umtiti

Orta Saha: Kante, Pogba, Matuidi, Sissoko, Ndombele

Forvet: Ben Yedder, Griezmann, Thauvin, Coman, Lemar, Giroud; Mbappe

Kaynak: Fotospor

türkiye fransa
En Son Avrupadan Futbol Haberleri
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Alanyaspor 3 3 0 0 8 3 +5 9
2. Fenerbahçe 3 2 1 0 8 2 +6 7
3. Yukatel Denizlispor 3 2 1 0 4 0 +4 7
4. Çaykur Rizespor 3 2 1 0 4 2 +2 7
5. Galatasaray 4 2 1 1 5 5 0 7
6. MKE Ankaragücü 3 1 2 0 2 1 +1 5
7. Trabzonspor 3 1 2 0 4 3 +1 5
8. Demir Grup Sivasspor 3 1 1 1 5 3 +2 4
9. Beşiktaş 3 1 1 1 4 4 0 4
10. Antalyaspor 3 1 1 1 3 4 -1 4
11. Gazişehir Gaziantep 3 1 1 1 5 7 -2 4
12. Btc Turk Yeni Malatyaspor 3 1 0 2 6 5 +1 3
13. Konyaspor 3 0 3 0 3 3 0 3
14. Medipol Başakşehir 3 1 0 2 3 6 -3 3
15. İstikbal M. Kayserispor 3 0 1 2 3 5 -2 1
16. Göztepe 3 0 1 2 0 4 -4 1
17. Kasımpaşa 4 0 1 3 2 7 -5 1
18. Gençlerbirliği 3 0 0 3 2 7 -5 0
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

4 . Hafta

15 Eylül, Pazar

17:00 clear.gif Ankaragücü - Yeni Malatyaspor

17:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Göztepe

20:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Konyaspor

20:00 clear.gif Trabzonspor - Gençlerbirliği


16 Eylül, Pazartesi

20:00 clear.gif Alanyaspor - Fenerbahçe


5 . Hafta

22 Eylül, Pazar

20:00 clear.gif Gençlerbirliği - Alanyaspor

20:00 clear.gif Kasımpaşa - Antalyaspor

20:00 clear.gif Kayserispor - Yukatel Denizlispor

20:00 clear.gif Göztepe - Konyaspor

20:00 clear.gif Yeni Malatyaspor - Galatasaray

20:00 clear.gif Sivasspor - Trabzonspor

20:00 clear.gif Fenerbahçe - Ankaragücü

20:00 clear.gif Beşiktaş - Medipol Başakşehir

20:00 clear.gif Çaykur Rizespor – Gazişehir Gaziantep


6 . Hafta

29 Eylül, Pazar

20:00 clear.gif Ankaragücü - Gençlerbirliği

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Çaykur Rizespor

20:00 clear.gif Trabzonspor - Beşiktaş

20:00 clear.gif Galatasaray - Fenerbahçe

20:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Kasımpaşa

20:00 clear.gif Konyaspor - Kayserispor

20:00 clear.gif Alanyaspor - Sivasspor

20:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep - Göztepe

20:00 clear.gif Antalyaspor - Yeni Malatyaspor


7 . Hafta

06 Ekim, Pazar

19:00 clear.gif Göztepe - Kayserispor

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Antalyaspor

19:00 clear.gif Beşiktaş - Alanyaspor

19:00 clear.gif Yeni Malatyaspor - Yukatel Denizlispor

19:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep - Medipol Başakşehir

19:00 clear.gif Sivasspor - Ankaragücü

19:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Trabzonspor

19:00 clear.gif Gençlerbirliği - Galatasaray

19:00 clear.gif Kasımpaşa - Konyaspor


8 . Hafta

20 Ekim, Pazar

19:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Fenerbahçe

19:00 clear.gif Antalyaspor - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif Trabzonspor - Gazişehir Gaziantep

19:00 clear.gif Alanyaspor - Çaykur Rizespor

19:00 clear.gif Galatasaray - Sivasspor

19:00 clear.gif Ankaragücü - Beşiktaş

19:00 clear.gif Kayserispor - Kasımpaşa

19:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Göztepe

19:00 clear.gif Konyaspor - Yeni Malatyaspor



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »