Fenerbahçe Beko'dan Vladimir Stimac ve Ivan Buva takviyesi

Turkish Airlines EuroLeague'deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, milli takımlarda yer alan oyuncuların yerine yeni sezon hazırlıklarında takıma yardımcı olması adına Ivan Buva, Vladimir Stimac, Carl Engstrom, Milan Acimovic, Cukle Fedja ve Burak Eşlik'i kadroya dahil etti.

25 Ağustos 2019 19:54
Fenerbahçe Beko'dan Vladimir Stimac ve Ivan Buva takviyesi

Turkish Airlines EuroLeague'de mücadele edecek temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, yeni sezon hazırlıklarına başlıyor.

Sarı-Lacivertliler, milli takımlarda yer alan oyuncularının boşluğunu doldurmak adına antrenmanlarda takıma eşlik edecek 6 yeni ismi geçici olarak kadrosuna dahil etti.

Çalışmalar için kadroya yapılan takviyeler arasında Avrupa basketbolundaki deneyimleriyle de dikkat çeken Ivan Buva ve Vladimir Stimac gibi isimler de yer alıyor.

İşte Fenerbahçe'den yeni sezon hazırlıklarına ilişkin yapılan açıklama:

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, 2019-20 sezonu için ilk antrenmanını 26 Ağustos Pazartesi günü (yarın) öğle saatlerinde yapacak.

Ekibimiz, çalışmalarının ilk bölümünde 2019 FIBA Basketbol Dünya Kupası maçlarında milli takımlarının formasını giyecek olan Melih Mahmutoğlu, Gigi Datome, Ahmet Düverioğlu, Kostas Sloukas ve Nando De Colo’dan yoksun olacak. Takımımızın bu süreçteki hazırlıklarında, 2019-20 sezonunda A Takım’da yer alacak oyuncularımız Ali Muhammed, Leo Westermann, Egehan Arna, Joffrey Lauvergne, Berkay Candan, Nikola Kalinic, Jan Vesely, Derrick Williams, Tarık Biberovic, Efe Ergi Tırpancı ve Ekrem Sancaklı’nın yanı sıra Genç Takım oyuncularımız David Sarper Mutaf, Saadettin Donat, Yiğit Onan ve İsmail Karabilen yer alacak. Milli takımlarda yer alan sporcularımızın yerine bu dönemde Ivan Buva, Vladimir Stimac, Carl Engstrom, Milan Acimovic, Cukle Fedja ve Burak Eşlik de Fenerbahçe Beko idmanlarında bulunacak.

Fenerbahçe Beko, 26 Ağustos tarihinde İstanbul’da başlayacağı yeni sezon hazırlıklarını 13 Eylül tarihine dek Metro Enerji Spor Salonu’nda sürdürecek. Ekibimiz, 13 Eylül’de Romanya’nın Cluj kentine gidecek ve burada özel bir turnuvaya katılacak. Organizasyona, Fenerbahçe Beko dışında U-Banca Transilvania Cluj Napoca (Romanya), Partizan (Sırbistan) ve Mornar Bar (Karadağ) takımları katılacak. 14 Eylül’de U-Banca Transilvania Cluj Napoca ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko, 15 Eylül’de ise Partizan-Mornar Bar eşleşmesinden gelecek takımla final ya da üçüncülük müsabakasına çıkacak.

Fenerbahçe Beko, 16 Eylül tarihini İstanbul’da geçirdikten sonra, bu kez 17 Eylül’de İtalya’nın yolunu tutacak. 19 Eylül tarihinde Treviso’da De’Longhi Treviso Basket ile karşılaşacak ekibimiz, 20 Eylül’de Bologna’ya geçecek ve burada da 20 Eylül tarihinde Segafredo Virtus Bologna’ya rakip olacak.

20 Eylül’deki karşılaşmadan sonra Atina’ya geçecek ekibimiz, 21-22 Eylül tarihlerinde Pavlos Giannakopoulos anısına Atina’da düzenlenecek özel turnuvaya katılacak. Bu organizasyonda Fenerbahçe Beko’nun yanı sıra Panathinaikos OPAP (Yunanistan), Maccabi Fox (İsrail) ve Armani Milan (İtalya) takımları yer alacak. Ekibimizin turnuvadaki ilk rakibi 21 Eylül tarihinde Panathinaikos olacak. Fenerbahçe Beko, turnuvanın son gününde ise Maccabi Fox- Armani Milan eşleşmesinden gelecek takımla final ya da üçüncülük karşılaşması oynayacak.

Ekibimiz, 22 Eylül gecesinde İstanbul’a dönecek ve 26 Eylül’de Gaziantep’in ev sahipliğinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı için hazırlıklarını burada sürdürecek. Fenerbahçe Beko, 26 Eylül tarihinde Anadolu Efes ile sezonun ilk kupası için karşılaşarak resmi maç maratonuna başlayacak.

Fenerbahçe Beko’nun hazırlık maçlarının programı şu şekilde:

14.09 U-Banca Transilvania Cluj Napoca – Fenerbahçe Beko (Cluj – maç saati belirlenecek)

15.09 Partizan ya da Mornar Bar – Fenerbahçe Beko (Cluj - maç saati belirlenecek)

19.09 De’Longhi Treviso – Fenerbahçe Beko (Treviso - 20.30 yerel saat)

20.09 Segafredo Bologna – Fenerbahçe Beko (Bologna - 20.30 yerel saat)

21.09 Panathinaikos OPAP – Fenerbahçe Beko (Atina - maç saati belirlenecek)

22.09 Armani Milan ya da Maccabi FOX – Fenerbahçe Beko (Atina - maç saati belirlenecek)

Ivan Buva
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Alanyaspor 4 4 0 0 11 4 +7 12
2. Çaykur Rizespor 4 2 2 0 4 2 +2 8
3. Fenerbahçe 4 2 1 1 9 5 +4 7
4. Yukatel Denizlispor 4 2 1 1 4 1 +3 7
5. Galatasaray 4 2 1 1 5 5 0 7
6. Gazişehir Gaziantep 4 2 1 1 8 9 -1 7
7. Btc Turk Yeni Malatyaspor 4 2 0 2 10 5 +5 6
8. Trabzonspor 4 1 3 0 6 5 +1 6
9. Konyaspor 5 1 3 1 4 4 0 6
10. Demir Grup Sivasspor 4 1 2 1 6 4 +2 5
11. Antalyaspor 4 1 2 1 5 6 -1 5
12. Göztepe 5 1 2 2 1 4 -3 5
13. MKE Ankaragücü 4 1 2 1 2 5 -3 5
14. Beşiktaş 4 1 1 2 6 7 -1 4
15. Medipol Başakşehir 4 1 1 2 4 7 -3 4
16. İstikbal M. Kayserispor 4 0 2 2 5 7 -2 2
17. Gençlerbirliği 4 0 1 3 4 9 -5 1
18. Kasımpaşa 4 0 1 3 2 7 -5 1
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

5 . Hafta

23 Eylül, Pazartesi

20:00 clear.gif Beşiktaş - Medipol Başakşehir


6 . Hafta

27 Eylül, Cuma

23:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Çaykur Rizespor


28 Eylül, Cumartesi

15:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Kasımpaşa

17:30 clear.gif Alanyaspor - Sivasspor

20:00 clear.gif Galatasaray - Fenerbahçe


29 Eylül, Pazar

14:00 clear.gif Konyaspor - Kayserispor

16:30 clear.gif Antalyaspor - Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Trabzonspor - Beşiktaş

20:00 clear.gif Ankaragücü - Gençlerbirliği


30 Eylül, Pazartesi

20:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep - Göztepe


7 . Hafta

04 Ekim, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Antalyaspor

20:30 clear.gif Yeni Malatyaspor - Yukatel Denizlispor


05 Ekim, Cumartesi

15:00 clear.gif Kasımpaşa - Konyaspor

17:30 clear.gif Göztepe - Kayserispor

20:00 clear.gif Gençlerbirliği - Galatasaray


06 Ekim, Pazar

14:00 clear.gif Sivasspor - Ankaragücü

16:30 clear.gif Beşiktaş - Alanyaspor

19:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep - Medipol Başakşehir

19:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Trabzonspor


8 . Hafta

20 Ekim, Pazar

19:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Fenerbahçe

14:00 clear.gif Kayserispor - Kasımpaşa

16:30 clear.gif Alanyaspor - Çaykur Rizespor


18 Ekim, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray - Sivasspor


19 Ekim, Cumartesi

15:00 clear.gif Antalyaspor - Gençlerbirliği

17:30 clear.gif Trabzonspor - Gazişehir Gaziantep

17:30 clear.gif Medipol Başakşehir - Göztepe

20:00 clear.gif Ankaragücü - Beşiktaş


21 Ekim, Pazartesi

20:00 clear.gif Konyaspor - Yeni Malatyaspor


9 . Hafta

25 Ekim, Cuma

20:30 clear.gif Çaykur Rizespor - MKE Ankaragücü


26 Ekim, Cumartesi

15:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Antalyaspor A.Ş

17:30 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Aytemiz Alanyaspor

20:00 clear.gif Fenerbahçe - Konyaspor


27 Ekim, Pazar

16:30 clear.gif Gençlerbirliği - Yukatel Denizlispor

16:30 clear.gif Göztepe A.Ş - Kasımpaşa A.Ş


10 . Hafta

01 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Çaykur Rizespor


02 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Konyaspor - Gençlerbirliği

17:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Medipol Başakşehir FC

17:30 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Beşiktaş A.Ş


03 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Fenerbahçe


04 Kasım, Pazartesi

20:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü


11 . Hafta

08 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Kasımpaşa A.Ş


09 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Gençlerbirliği - İstikbal Mobilya Kayserispor

17:30 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Konyaspor

17:30 clear.gif Çaykur Rizespor - Antalyaspor A.Ş

20:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Galatasaray A.Ş


10 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - MKE Ankaragücü

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Yukatel Denizlispor


12 . Hafta

22 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Medipol Başakşehir FC

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Medipol Başakşehir FC


23 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Çaykur Rizespor

17:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Trabzonspor A.Ş

20:00 clear.gif Konyaspor - Beşiktaş A.Ş


24 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Göztepe A.Ş

16:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe


25 Kasım, Pazartesi

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü


13 . Hafta

29 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Gençlerbirliği - Btc Türk Yeni Malatyaspor


30 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Kasımpaşa A.Ş

15:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Konyaspor

17:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - MKE Ankaragücü

20:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Fenerbahçe


01 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Yukatel Denizlispor

16:30 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Antalyaspor A.Ş

19:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Galatasaray A.Ş


02 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - İstikbal Mobilya Kayserispor


14 . Hafta

06 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Gençlerbirliği


07 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Demir Grup Sivasspor

17:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - Aytemiz Alanyaspor


08 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Konyaspor - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü

16:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Medipol Başakşehir FC

16:30 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Trabzonspor A.Ş

19:00 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Beşiktaş A.Ş


09 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Çaykur Rizespor


15 . Hafta

13 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Antalyaspor A.Ş


14 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Kasımpaşa A.Ş

17:30 clear.gif Gençlerbirliği - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - MKE Ankaragücü


15 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - İstikbal Mobilya Kayserispor

16:30 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Fenerbahçe

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor


16 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Yukatel Denizlispor

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Konyaspor


16 . Hafta

20 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Antalyaspor A.Ş - MKE Ankaragücü


21 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Çaykur Rizespor

17:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü

20:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Galatasaray A.Ş


22 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gençlerbirliği - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Medipol Başakşehir FC

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Beşiktaş A.Ş


23 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Konyaspor - Trabzonspor A.Ş

20:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Aytemiz Alanyaspor


17 . Hafta

27 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Gençlerbirliği


28 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Yukatel Denizlispor

17:30 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Kasımpaşa A.Ş

17:30 clear.gif Trabzonspor A.Ş - İstikbal Mobilya Kayserispor

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - Antalyaspor A.Ş


29 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Göztepe A.Ş

16:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Konyaspor

16:30 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Fenerbahçe



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »