19 Ocak 2019, Cumartesi


> Beşiktaş > Beşiktaş'tan Aziz Yıldırım'a Otto Baric cevabı

Beşiktaş'tan Aziz Yıldırım'a Otto Baric cevabı

Beşiktaş yönetimi olaylı derbi sonrasında eski defterleri açma kararı aldı.


25 Nisan 2018 01:11

Beşiktaş'tan Aziz Yıldırım'a Otto Baric cevabı

Bir süredir sessiz kalan Beşiktaş yönetimi Fenerbahçe’ye karşı kolları sıvadı… bu kez de Fenerbahçe’nin tatil edilen iki maçından yıllar sonra yapılan açıklamaları gündeme getirdi. Şenol Güneş’i, Beşiktaş kulübünün doktorunu ve yönetiminin yalancılıkla suçlanması üzerine iki olay gündeme getirildi.

1996’daki maçtan önce Fenerbahçeli Aygün Taşkıran’ın kafasına taş atılmış ve olay günlerce konuşulmuştu. Trabzonlular şampiyonluğu bu olay yüzünden kaybettiklerini iddia etti. Yıllar sonra Aygün olayı; “Alnımda küçük bir çizik vardı. Doktor tentürdiyot sürdü ve yalandan sardı” diyerek gülerek anlattı. Ali Şen ise, “Aygün’ü mumyaya çevirdim” itirafında bulundu.

1998’de bu kez Otto Baric yine Trabzonspor tribünden atılan taş sonrasında yere yığıldı. F.Bahçe sahadan çekildi. Bir yıl Türkiye Kupası’dan men cezası geldi. 15 yıl sonra o maçta Baric’in yardımcılığını yapan Cemşir Muratoğlu ise, “üzerinde palto olduğu için beline gelen bu taşla yere yıkılması abartıydı. Aslında karakteri böyle bir şeye müsait değildi. Ama o an yanlış bir karar verdi sanıyorum” diyerek olaya yeni bir boyut kattı.

İki örnekten yola çıkarak, “insan başkasını da kendi gibi bilirmiş… Fenerbahçe camiası her zaman bu tarz yalanlara başvurduğu için bizi kendileriyle karıştırıyorlar. Yanılıyorlar. Biz ‘efendi’yiz. Onlar gibi yalanlarla işimiz olmaz” cevabını verdiler.

Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye karşı sulu derbi ve Sabri hamlesi

Herkes olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini konuşurken, sarı-lacivertli cephede ise “biz sulu derbiyi bile bitirdik… orada bir tek stadı kafamıza atmadıkları kalmıştı…” sözleri gündemin birinci maddesi oldu.

Fenerbahçe cephesinin bu savunması üzerine Beşiktaş o maçta sarı-kırmızılı formayı giyen Sabri Sarıoğlu’nun, “hakem maçı tatil etmek istiyordu… Fenerbahçeliler sürekli devam etmek istedi. Hepsi tribünleri kışkırtmak, bizim daha fazla ceza almamız için herşeyi yaptılar” ifadelerini gündeme getirdi.

Sulu derbinin hakemi Bülent Demirlek’te, “ben tatil etmek istedikçe Fenerbahçeliler, oynayalım dediler” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: beşiktaş, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın