20 Şubat 2019, Çarşamba


> Galatasaray > Cengiz ve Özer 5 madde üzerinden savunma yaptı

Cengiz ve Özer 5 madde üzerinden savunma yaptı

Başkan Mustafa Cengiz bugün Nyon'a aynı finansa uzmanı yönetici Oytun Özer’le beraber gitti.


12 Ekim 2018 00:14

Cengiz ve Özer 5 madde üzerinden savunma yaptı

İkili UEFA’nın Yargı Komisyonu (AC) müfettişleri karşısında ter dökecek. Yapılandırma anlaşması sürecinde verdikleri 5 ana başlık üzerinden sözler üzerinde yeni savunmalarını yapacaklar.

* CFCB’ye sürekli bilgilendirme yapılıyor. Söz verdiğimiz Türk futbolcuların sözleşmelerinin TL’ye çevrilmesi konusunda, Türk hükümetinin de aldığı karar var. Beklediğiniz imzaların tamamlayacağız. Süreci başlattık. 

* Yabancı futbolcuların maaşlarını 5.2’lik kur üzerinden sabitleme konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Sabitlenme gerçekleştiği anda sigortalanma anlaşmaları ile hazır.

* Kaynak yaratma açısından çalışmalarımız devam ediyor. Kemerburgaz arazisi Sportif AŞ’nin içine katılıp, bedelli sermaye artırımı yapılacak. Ayrıca Teknokent için genel kuruldan izin alındı.

* Söz verdiğimiz gibi futbolcularımıza ödediğimiz bir puan için prim ödenmesi maddesini kaldırdık.

* Daha önce 65 milyon euro’luk takım yapabiliyorduk, 78 milyon euro’luk takım yapma rahatlığına kavuştuk ama bunu kullanmadık.

CENGİZ’DEN UEFA’YA BASKETBOL VE VOLEYBOL SAVUNMASI

UEFA’nın AC komisyonunun üzerinde titizlikle durduğu konulardan birisi de basketbol ve voleybol şubelerinin AŞ yapılarak futbol takımın üzerindeki yükünün hafifletilmesi konusunda genel kuruldan onay alınamaması oldu.

AC müfettişleri G.Saray’ın amatör şubelerinin son yılda 200 milyon dolar zarar ettiğini, bu zararın futbol şubesi tarafından karşılanmaya çalışıldığını sorguladı. Genel kuruldan alınamayan yetki sonrasında futbolun mali anlamdaki sıkıntısının devam edeceği iddia edildi. Başkan Cengiz ise, AC müfettişlerine, G.Saray’ı bir futbol kulübü olarak görmemelerini 500 yıllık bir geleneği devam ettirmeye çalıştıklarını anlattı.

Kaynak: FotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın