24 Ocak 2019, Perşembe


> Beşiktaş > Cenk Tosun'un satışı kar mı ettirdi? Zarar mı?

Cenk Tosun'un satışı kar mı ettirdi? Zarar mı?

Beşiktaş, Cenk Tosun’u satarak kar mı etti? Çünkü rakamları ortaya konunca ortada bir kafa karışıklığı var.


18 Ocak 2018 09:07

Cenk Tosun'un satışı kar mı ettirdi? Zarar mı?

Beşiktaş, Cenk Tosun’u satarak kar mı etti? Çünkü rakamları ortaya konunca ortada bir kafa karışıklığı var. Beşiktaş Cenk Tosun’dan ilk etapta 22 milyon Euro kazanacak. Bunun yanında 6 milyon Euro da bonus var.

Cenk Tosun, Beşiktaş’ta 1.6 milyon Euro’ya oynuyordu. Yerine gelip, kiralık gönderilmesi düşünülen Larin’e 2.2 milyon Euro ödenmesi planlanıyor. Kulübü Orlanda ise 5 milyon Dolar’da diretiyor.

Metin Albayrak ise Larin’den sonra bir forvet daha alınacağı yönünde açıklama yaptı. 4.350 milyon Euro’ya oynayan Negredo’nun önüne en ucuz olarak dikkat çeken Balotelli bile gelse 3 milyon 950 bin Euro ödenecek. Ayrıca bir de 1.6 milyon Euro kazanan Mustafa Pektemek var.

Bahsedildiği gibi Babacar (15 milyon Euro bonservis, 4.1 milyon Euro), Slimani (22 milyon Euro bonservis, 4.5 milyon Euro), Welbeck (3.5 milyon Euro kiralama bedeli, kiralık, 4.7 milyon Euro), Giroud (20 milyon Euro bonservis, 5.2 milyon Euro), Mandzukic (60 milyon Euro bonservis, 5.5 milyon Euro) ve Ibrahimovic (bonservissiz, 7.5 milyon Euro) gibi isimler de büyük rakamlara mal olacak.

Larin'in yanına Balotelli bile gelse...

Beşiktaş, Cenk Tosun’dan 22+6+2.5 (1.5 yıllık maaşı) milyon Euro yani 30.5 milyon Euro kar edecek.

Larin’e 1.5 milyon Euro bonservis, 9.9 milyon Euro maaş. (Yarım sezon 1.1 milyon euro. 4 sezon için yılda  2.2 milyon euro) toplam 11.4 milyon Euro.

En ucuzu Balotelli gelse bile 2 milyon Euro yarım sezon, 3 milyon 950 bin Euro gelecek sezon olmak üzere toplam 5 milyon 950 bin Euro ödenecek.

Beşiktaş'ta Cenk Tosun’un boşluğunu doldurmak için alınacak en ucuz opsiyon olan Larin ve Balotelli’ye 1.5 sezon için 10 milyon 750 bin Euro ödenecek. 

Kulübede oturacak ismin maaşı kriz yaratacak

Beşiktaş’ta ikinci yarıda çıkacak en büyük kriz ise yeni birinci forvet gelirse kulübede oturacak isme ödenecek yüksek maaş. En uygun şartlarda anlaşılması planlanan Balotelli'nin gelmesi durumunda Negredo 4 milyon 350 bin Euro’luk maaşla kulübede oturacak. Cenk Tosun’un arkasında oturmaya tepki vermeyen İspanyol golcü gelir gelmez yerini alacak forvet için nasıl tepki verecek bilinmiyor. Aynı şekilde yeni gelen forvet yedek kalırsa bu kez de onun aldığı rakam yine tartışma konusu olacak gibi duruyor.

İşte ikinci forvetin istenme nedenleri

Beşiktaş’ın Larin’den sonra bir forvet daha aramasının nedeni ise Negredo’nun Şenol Güneş’in istediği seviyeye bir türlü gelememesi... tecrübeli teknik teknik adam sürekli olarak ceza sahası içinde gezinmesini ve ön direğe koşu yapmasını istediği İspanyol golcüden istediklerini alamadı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: cenk tosun, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın