16 Aralık 2018, Pazar


> Futbol > Çin'de futbol zulmü! Uygur futbolcu Erfan Hezim toplama kampına gönderildi!

Çin'de futbol zulmü! Uygur futbolcu Erfan Hezim toplama kampına gönderildi!

Çin Süper Ligi ekibi Jiangsu Suning FK'nın Uygur futbolcusu Erfan Hezim'in toplama kampına gönderildiği öğrenildi. 19 yaşındaki futbolcunun suçu takımla birlikte yurtdışı kampına gitmek ve oradaki maçlarda oynamak.


14 Haziran 2018 10:39

Çin'de futbol zulmü! Uygur futbolcu Erfan Hezim toplama kampına gönderildi!

Uygur Türkleri’ne yaptığı zulümlerle dünyada birçok insan hakları örgütü tarafından tepki gören Çinliler, bu kez futbolda da bir skandala imza attı. Jiangsu Suning oyuncusu Erfan Hezim, ülke dışına çıktığı için toplama kampına alındı.

Erfan Hezim kış aylarındaki devre arasıdaki dönemde Doğu Türkistan’ın Tarbağatay ilinin Dörbiljin bölgesindeki ailesini ziyarete gitti. Dörbiljin Polis Merkezi’nin RFA’ya verdiği bilgiye göre Erfan, bir market alışverişi yaptığı sırada yetkililer tarafından tutuklandı. İki aydır kendisinin toplama kampında olduğu belirtiliyor.

Oyuncular Birliği ayakta

Taraftarlardan birinin RFA’ya aktardığına göre Erfan 10-30 Ocak tarihlerinde İspanya’ya ve 3-15 Şubat tarihlerinde Dubai’ye takım ile beraber gitti. Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne uygulanan baskı hakkında yaşanan bu son olay Uluslararası Oyuncular Birliği’ni de harekete geçirdi. FİFPRO, 19 yaşındaki futbolcunun serbest bırakılması için bir bildiri yayınladı.

Kaynak: Fanatik

Etiket: Erfan HezimEn Son Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Haberleri


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor