11 Aralık 2018, Salı


> Galatasaray > Çinlilere satış ile ilgili bomba açıklama

Çinlilere satış ile ilgili bomba açıklama

Geçen yıl Dursun Özbek, "Galatasaray'ı Çinliler istiyor" dediği dönemde Çinli Zhu Xingliang'ın 500 milyon euro vereceği iddia edilmişti.


23 Şubat 2018 00:21

Çinlilere satış ile ilgili bomba açıklama

Başta Başakşehir, Kasımpaşa ve Antalyaspor olmak üzere bazı Türk takımlarının yabancı ortaklara satışı konusunda görüşmeleri Galatioto Sports Partners yürütüyor.

Inter'in Suning Grup'a, Milan'ın ise Haixa Capital ve Sino-Europe Spor Yatırımları Şirketi'ne satılmasına aracılık eden GSP’nin ortaklarından Phil Landolphi ise Milan’ın Çinli başkanının iflas etmesinden sonra yaptığı açıklamada Galatasaray’ın yakından ilgilendiren ifadeler kullandı.

ABD’de Fox Sports Intl. verdiği demeçte Landolphi, “bu iddialar tamamen gerçek dışı… hatta Bay Li yeni yatırımlar yapma konusunda da ciddi çalışmalar içinde. Yeni pazar arayışında. Geçen hafta gittiği İstanbul’da herkesi heyecanlandıracak görüşmeler yaptı” ifadelerini kullandı.

BİR İDDİA DA KATAR’DAN! GALATASARAY’A ORTAKLIK SON AŞAMADA

Başkan Mustafa Cengiz sürekli olarak “Galatasaray satılırsa bırakırım” diyor… fakat mali yapı 115 yıllık camiayı buraya doğru sürüklüyor. Galatasaray’a mali kaynak yaratılması konusunda Galatasaray’ın bir süredir, Katar Spor Yatırımları (QSI) ile çalışma içinde. Son dönemde Türkiye ile pek çok alanda yakın ilişkileri bulunan Katar’ın devlet TV’si QTV ise ilginç bir iddia ile gündeme geldi. Programda Katarlıların, Türkiye'ye yaptığı yatırımlardan bahsedildi.

İki ülke arasındaki dostluklar ve anlaşmalar anlatıldı. Katar'ı Dünya Kupası'na Türk iş gücünün ve yeteneklerinin hazırladığı üzerinde duruldu. Katar'ın QVT Bank aracılığıyla Türk futboluna merhaba dediği Trabzonspor’a olan yatırım anlatıldı. Bomba ise QSI’ın bir konsorsiyum aracılığıyla Galatasaray’la ortaklık konusunda yürüttüğü çalışmalarda sona gelindiğini açıkladı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor