23 Şubat 2019, Cumartesi


> Fenerbahçe > Cocu'nun bonuslardan vazgeçmeye niyeti yok

Cocu'nun bonuslardan vazgeçmeye niyeti yok

Fenerbahçe'de görevine son verilen Phillip Cocu konusunda yaşanan son gelişmeler oldukça dikkat çekici. Hollandalı teknik adam bir türlü bonuslardan vazgeçmiyor.


18 Kasım 2018 00:16

Cocu'nun bonuslardan vazgeçmeye niyeti yok

Philip Cocu resmi olarak Fenerbahçe’deki görevinden alındı… açıklama bizzat resmi siteden yapıldı. Fakat yönetim Hollandalı teknik adamın yetkilerini elinden almasına rağmen, ödemelerini düzenli olarak yapmaya devam ediyor. Bu da Cocu’nun kovulması anlamına değil, pasif göreve getirilmesi olarak yorumlanıyor. Bu da Cocu’nun İstanbul’da yaşamaya ve Fenerbahçe’nin maaşlı elemanı olmasına devam ediyor. Öyle ki, Cocu, Comolli’den izin almadan yurt dışına çıkamayacak şekilde kulübe bağlanmış durumda.

Comolli'den Cocu'ya: Başarısız olduğunu kabul et

Fenerbahçe yönetiminin amacı ise Cocu’nun, “8 puan” bonuslarından vazgeçmesi… çünkü hem Ali Koç’un hem de Comolli’nin fikri, Fenerbahçe’nin şampiyon olamasa bile 8 puandan fazla fark yemesinin imkansız olduğu. Bu da Fenerbahçe’nin Cocu’ya 1 milyon 550 bin Euro’yu bulan tazminat ödemesi anlamına geliyor. Comolli ise Cocu’ya, “takımdan ayrıldığında hem liderden hem de ikinci Galatasaray’dan 8 puandan fazla gerideydin. Başarısız olduğunu kabul et. Bonus tazminatından vazgeç” teklifini yeniledi.

Cocu: Bu sezonki başarı da başarısızlık da bana yazar

Alma ihtimali bulunan bonus tazminatı bile Cocu’nun ise PSV’de 3 yılda kazanacağı rakama eşit olduğu için işler yolunda gitmiyor. Hollandalı teknik adamın 1.9 milyon Euro’luk tazminatını zaten istediği, 1.55 milyon Euro’luk tazminatı için de sonuna kadar bekleme kararında olduğu bildirildi. Hatta Cocu’nun, Comolli’ye, “takım rayına oturmaya başladı. Görevden alındım. Bu benim takımım. Benim antrenem. Bu sene yaşanacak başarı da başarısızlık da benimdir” sözlerini kullandığı bildirildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: cocu, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın