Serbest Dalış Şampiyonasında Derin ve Erken Şampiyon

Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Serbest Dalış Dünya Kupası’nda milli sporcu Rüstem Derin ve Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda Birgül Erken şampiyon oldu.

04 Ekim 2019 22:12
Serbest Dalış Şampiyonasında Derin ve Erken Şampiyon

3. CMAS-TSSF Kaş Başka Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü gün tamamlandı.
Kaş Belediyesi İnceboğaz Sosyal Tesisleri açıklarında gerçekleşen ‘Kaş Başka’ Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye, Kolombiya, Rusya, Polonya ve Brezilya’dan toplamda 22 sporcu Çift Paletli Sabit Ağırlık (CW-BF) disiplininde mücadele etti.

Rüstem Derin dünya ve Türkiye şampiyonu
Yarışlar sonunda Dünya Kupası’nda erkeklerde 2.50 dakikada 83 metreye dalış yapan Türk sporcu Rüstem Derin ve kadınlarda 2.20 dakikayla 51 metreye dalan Polonyalı sporcu Emilia Biala birinci oldu. Türkiye Şampiyonası’nda erkeklerde 2.50 dakikayla 83 metreye dalış yapan Rüstem Derin, kadınlarda 2.10 dakikayla 47 metreye dalan Birgül Erken birinciliği elde etti.

“Kaş’a hizmet için eğitmen oldum”
Cumhuriyet Meydanı’nda dereceye giren sporculara madalya töreni düzenlendi. Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Birgül Erken törende yaptığı konuşmada, “Mili sporcu olarak önemli başarılara imza attım. 10 yıldır milli formayı giyiyorum. Bu benim için çok anlamlı ama daha anlamı bir şey var. Gençlere örnek olmak, madalyalar kazanmak çok önemli ama gençlere el vermek daha önemli. Kaş'a hizmet etmek için serbest dalış eğitmenliği aldım. Madalya, kupa ve rekorlardan sonra yine eğitmenler olarak görev yapacağız” dedi.

Şampiyonada üçüncü gün sonuçlar
Dünya Kupası - Kadınlar:
1. Emilia Biala-Polonya, 02.20 dk. 51m. 2. Birgül Erken 02.10 dk. 47 m. 3. Yulia Obolkina-Rusya 01.55 dk. 43 m. ve Selin Tınmaz 01.35 43 m.
Erkekler:
1. Rüstem Derin 02.50 dk. 83 m. 2. Cristian Castano-Colimbia, 02.30 dk. 77m. 3. Raphael Gustavo Dalmeida Vilamiu-Brazilya, 02.05 dk. 56 m.
Türkiye Şampiyonası - Kadınlar:
1. Birgül Erken 02.10 dk. 47 m. 2. Selin Tınmaz 01.35 dk. 43 m. 3. Nazan Koçak 01.10dk. 25 m.
Erkekler:
1. Rüstem Derin 02.50 dk.83 m. 2. Mahmut Fatih Sevük 02.30 dk. 70 m. 3. Gökhan Şenses 01.45 dk. 61 m.
3. CMAS-TSSF Kaş Başka Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası, 5 Ekim’de İp Destekli Sabit Ağırlık (FIM) disiplininde yapılacak.

Kaynak: İha

STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Alanyaspor 8 5 2 1 18 10 +8 17
2. Trabzonspor 8 4 3 1 17 10 +7 15
3. Fenerbahçe 8 4 2 2 13 8 +5 14
4. Medipol Başakşehir 8 4 2 2 14 10 +4 14
5. Btc Turk Yeni Malatyaspor 8 4 1 3 18 10 +8 13
6. Galatasaray 8 3 4 1 9 8 +1 13
7. Demir Grup Sivasspor 8 3 3 2 14 10 +4 12
8. Konyaspor 8 3 3 2 10 8 +2 12
9. Gaziantep Futbol Kulübü 8 3 2 3 13 17 -4 11
10. Antalyaspor 8 3 2 3 9 15 -6 11
11. Göztepe 8 2 3 3 7 7 0 9
12. Beşiktaş 8 2 3 3 10 12 -2 9
13. MKE Ankaragücü 8 2 3 3 6 11 -5 9
14. Yukatel Denizlispor 8 2 2 4 7 10 -3 8
15. Kasımpaşa 8 2 2 4 8 12 -4 8
16. Çaykur Rizespor 8 2 2 4 8 16 -8 8
17. Gençlerbirliği 8 1 3 4 12 12 0 6
18. İstikbal M. Kayserispor 8 0 4 4 8 15 -7 4
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

9 . Hafta

25 Ekim, Cuma

20:30 clear.gif Çaykur Rizespor - MKE Ankaragücü


26 Ekim, Cumartesi

15:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Antalyaspor A.Ş

17:30 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Aytemiz Alanyaspor

20:00 clear.gif Fenerbahçe - Konyaspor


27 Ekim, Pazar

16:30 clear.gif Gençlerbirliği - Yukatel Denizlispor

16:30 clear.gif Göztepe A.Ş - Kasımpaşa A.Ş

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Galatasaray A.Ş


10 . Hafta

01 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Çaykur Rizespor


02 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Konyaspor - Gençlerbirliği

17:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Medipol Başakşehir FC

17:30 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Beşiktaş A.Ş


03 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Fenerbahçe


04 Kasım, Pazartesi

20:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü


11 . Hafta

08 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Kasımpaşa A.Ş


09 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Gençlerbirliği - İstikbal Mobilya Kayserispor

17:30 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Konyaspor

17:30 clear.gif Çaykur Rizespor - Antalyaspor A.Ş

20:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Galatasaray A.Ş


10 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - MKE Ankaragücü

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Yukatel Denizlispor


12 . Hafta

22 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Medipol Başakşehir FC

20:30 clear.gif Galatasaray A.Ş - Medipol Başakşehir FC


23 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Çaykur Rizespor

17:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Trabzonspor A.Ş

20:00 clear.gif Konyaspor - Beşiktaş A.Ş


24 Kasım, Pazar

14:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Göztepe A.Ş

16:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe


25 Kasım, Pazartesi

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü


13 . Hafta

29 Kasım, Cuma

20:30 clear.gif Gençlerbirliği - Btc Türk Yeni Malatyaspor


30 Kasım, Cumartesi

15:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Kasımpaşa A.Ş

15:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Konyaspor

17:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - MKE Ankaragücü

20:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Fenerbahçe


01 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Yukatel Denizlispor

16:30 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Antalyaspor A.Ş

19:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Galatasaray A.Ş


02 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - İstikbal Mobilya Kayserispor


14 . Hafta

06 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Fenerbahçe - Gençlerbirliği


07 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Demir Grup Sivasspor

17:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - Aytemiz Alanyaspor


08 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Konyaspor - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü

16:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Medipol Başakşehir FC

16:30 clear.gif Antalyaspor A.Ş - Trabzonspor A.Ş

19:00 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Beşiktaş A.Ş


09 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Çaykur Rizespor


15 . Hafta

13 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Antalyaspor A.Ş


14 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Kasımpaşa A.Ş

17:30 clear.gif Gençlerbirliği - Göztepe A.Ş

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - MKE Ankaragücü


15 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - İstikbal Mobilya Kayserispor

16:30 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Fenerbahçe

19:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Btc Türk Yeni Malatyaspor


16 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş - Yukatel Denizlispor

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Konyaspor


16 . Hafta

20 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Antalyaspor A.Ş - MKE Ankaragücü


21 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Çaykur Rizespor

17:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü

20:00 clear.gif Göztepe A.Ş - Galatasaray A.Ş


22 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Gençlerbirliği - Demir Grup Sivasspor

16:30 clear.gif İstikbal Mobilya Kayserispor - Medipol Başakşehir FC

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Beşiktaş A.Ş


23 Aralık, Pazartesi

20:00 clear.gif Konyaspor - Trabzonspor A.Ş

20:00 clear.gif Yukatel Denizlispor - Aytemiz Alanyaspor


17 . Hafta

27 Aralık, Cuma

20:30 clear.gif Beşiktaş A.Ş - Gençlerbirliği


28 Aralık, Cumartesi

15:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Yukatel Denizlispor

17:30 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Kasımpaşa A.Ş

17:30 clear.gif Trabzonspor A.Ş - İstikbal Mobilya Kayserispor

20:00 clear.gif Galatasaray A.Ş - Antalyaspor A.Ş


29 Aralık, Pazar

14:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Göztepe A.Ş

16:30 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Konyaspor

16:30 clear.gif Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü - Btc Türk Yeni Malatyaspor

19:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Fenerbahçe



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »