12 Aralık 2018, Çarşamba


> Diğer Sporlar > Eda Tuğsuz, Avrupa Atmalar Kupası'nda U23 şampiyonluğuna ulaştı

Eda Tuğsuz, Avrupa Atmalar Kupası'nda U23 şampiyonluğuna ulaştı

Bu yıl 18'incisi organize edilen Avrupa Atmalar Kış Kupası'na Portekiz'in Leiria kentinde bugün başladı. iki gün sürecek olan kupaya 39 ülkeden 291 atlet katılım gösterirken Türkiye'yi 17 atlet temsil edecek.


11 Mart 2018 12:34

Eda Tuğsuz, Avrupa Atmalar Kupası'nda U23 şampiyonluğuna ulaştı

İlk gün müsabakalarında pistke çıkan Milli atlet Eda Tuğsuz, kariyerine bir madalya daha ekledi ve Avrupa Atmalar Kupası'nda U23 şampiyonluğuna ulaştı.

2017'de Yılın Kadın Atleti seçilen dünya beşincisi Eda Tuğsuz, yeni sezondaki ilk Uluslararası yarışından altın madalya çıkardı. Eda, Polonya'nın Leiria kentindeki Avrupa Atmalar Kupası'nda U23 kategorisinde birinciliği açık farkla kazandı.

Geçtiğimiz yıl aynı kupada az farkla ikinci olan Eda Tuğsuz, bu kez adeta rakipsiz olarak yarıştı. Müsabakada 60 metreyi geçen tek isim olan Eda, son hakkındaki 60.92'lik derecesiyle altın madalyaya ulaştı. Yarışmada ikinci olan Belaruslu Anna Tarasiuk 56.48 yapabildi.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ ATLET EDA TUĞSUZ’A TEBRİK MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Portekiz’de​ düzenlenen Avrupa Atmalar Kupası’nda U23 kategorisinde kadınlar cirit atmada altın madalya kazanan Eda Tuğsuz için tebrik mesajı yayımladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Portekiz'in Leiria kentinde yapılan Avrupa Atmalar Kupası’nda U23 kategorisinde kadınlar cirit atmada 60.92'lik derecesiyle şampiyon olan Eda Tuğsuz’u yayımladığı mesajla tebrik etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Portekiz'in Leiria kentinde düzenlenen Avrupa Atmalar Kupası’nda U23 kategorisinde kadınlar cirit atmada altın madalya kazanan Eda Tuğsuz‘u kutluyorum. Spor hayatında elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekleyen ve yeni sezondaki ilk uluslararası yarışından altın madalya ile ayrılan milli sporcumuzun daha büyük başarılar kazanacağına yürekten inanıyorum. Uluslararası arenada İstiklal Marşımızın dinletilmesinde ve Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Kaynak: DHAHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor