16 Aralık 2018, Pazar


> Galatasaray > ''Euroleague'i kazandılar diye sokaklara dökülecek değiller ya''

''Euroleague'i kazandılar diye sokaklara dökülecek değiller ya''

Galatasaray’ın Göztepe ile karşılaşacağı maçın aynı saatlerinde Başakşehir, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın maçları İstanbul’da oynanacak.


17 Mayıs 2018 01:21

''Euroleague'i kazandılar diye sokaklara dökülecek değiller ya''

Cumartesi günü İstanbul Emniyet’ini zor bir gün bekliyor... Galatasaray, Göztepe ile İzmir’de oynamasına rağmen yönetim TT Stadı’nda etkinlik düzenleyecek. GS Store’lardan belirli bir oranda alışveriş yapacak taraftarlar stada kurulacak dev ekrandan maçı birlikte izleyecek. 21:00’de bitecek maçın hemen ardından özel uçakla İstanbul’a dönecek olan takım 23:00 ila 23:30 arasında Atatürk Havalimanı’nda karşılanacak. Şampiyonluk turuna çıkan taraftarların Atatürk Havalimanı’na akın etmesi bekleniyor. Bu yüzden Atatürk Havalimanı’na gidecek taraftarların sahil yoluna yönlendirilip E-5’teki trafiğin etkilenmemesi planlanıyor. 

Galatasaray’ın Göztepe ile karşılaşacağı maçın aynı saatlerinde Başakşehir, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın maçları İstanbul’da oynanacak. 7-0’lık Karabükspor zaferine rağmen Fenerbahçeli taraftarların Konyaspor maçına rağbet etmesi beklenmiyor. Yine de Kadıköy’de 20 bin civarında taraftar bekleniyor. Sıkıntı ise Kadıköy’e gidip dönecek Fenerbahçe taraftarlarıyla TT Stadı’nda gidecek Galatasaraylıların metrobüslerde karşı karşıya gelmeleri.

Aynı şekilde Şampiyonlar Ligi’nde başarıdan başarıya koşan Beşiktaş taraftarının da Vodafone Park’ta 20 bin civarında toplanıp takımına veda etmesi bekleniyor.

Galatasaray taraftarının Kadıköy, Beşiktaş ve Taksim gibi merkezlerde yapabileceği kutlamalar ise Emniyet’in sıkıntısı. Maç günü Kadıköy ve Beşiktaş’ta pek çok yol trafiğe kapatılırken Nevizade’de Galatasaray taraftarlarının yapacağı kutlamalarda sıkıntılar olabileceği üzerinde duruluyor. Cumartesi günü Emniyet’in 30 bin civarında polisle güvenliğini sağlamak için hazırlandığı gelen bilgiler arasında.

Euroleague uyarısına gülüp geçildi!

Bu arada Emniyet, Galatasaray’a Pazar günü yapılması planlanan şampiyonluk kutlamalarının Pazartesi gününe alınmasını önerdi. Gerekçe olarak da Fenerbahçe’nin Euroleague şampiyonluğunu kazanabileceği gösterildi. Buna cevap ise, ''basketbolda şampiyon oldular diye sokaklara dökülecek halleri yok ya...'' oldu. Galatasaray yönetimi Pazar günü TT Stadı’nda bir nevi iftar yemeği düzenlemeyi planlıyor. Sanatçıların da konserler vereceği geceye futbolcular da katılacak, kupa da stada getirilecek.

Kaynak: Fotospor

Etiket: galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor