16 Aralık 2018, Pazar


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de Alex De Souza savaşı

Fenerbahçe'de Alex De Souza savaşı

F.Bahçe'nin efsane kaptanı Alex De Souza'nın G.Saray derbisi öncesinde İstanbul'a gelecek olması iktidar ile muhalefeti karşı karşıya getirdi.


13 Mart 2018 10:27

Fenerbahçe'de Alex De Souza savaşı

Alex De Souza'nun tam da derbi öncesi İstanbul'a gelmesi ortalığı karıştırdı... başkan adayı Ali Koç yaptığı konuşmada,  "Alex’i Türkiye’ye ben getirmiyorum. Geleceği bana söylendi, 'locanızda maçı izler misiniz?' dendi, 'hayır' dedim. 1907’de bir etkinliğe katılacak, ben ona da gitmeyeceğim. Ben Alex'le karşılaşmak isterim, görüşürüm de ancak bunu sizler bilmezsiniz, ben bunu seçim malzemesi yapmam. Sanki böyle önemli bir maç öncesinde Alex’i ben getiriyorum gibi yansıtılmasına üzülüyorum" sözlerini kullandı.

Mahmut Uslu, Ali Koç'un bu sözlerine Beyaz TV'den cevap verdi. F.Bahçe Asbaşkanı, "Alex'in maça gelmesini yanlış buluyorum. Onu getiren adam 'maça götürmeyelim' diyor ama maça getiriyorlar. Ali Koç çıkıp 'Alex'i ben maça getirdim desin' ama diyemiyor. 3 Temmuz sonrası nasıl kenetlendik ise bundan sonra da öyle kenetlenip şampiyon olacağız" diyerek Ali Koç'u suçladı.

TARAFTARLAR DA İKİYE BÖLÜNDÜ

Alex'in Türkiye'ye gelişi taraftarlar arasında da büyük tartışmalara neden oldu. Bir taraf "tam da önemli maçlar öncesi camiada ve takımda huzursuzluk yaratıyor" derken, diğer taraf "o bizim efsane kaptanımız. Alex takıma anca moral verir" diyor. 

Bir taraf "Alex heykeli dikilmiş adam. Başkanlık seçimlerinde taraf olmamalı" derken, diğer taraf "Alex sadece bir futbolcu. Olduğundan daha önemli yerlere koymayın, büyük anlamlar yüklemeyin. Hagi de Galatasaray için efsaneydi ama hocalık yaptıktan ve başarısız olduktan sonra şimdi eski değeri kalmadı. Geliyor, gidiyor kimsenin umurunda değil. Alex de öyle olacak. Kimse Fenerbahçe'den büyük değil" diyor. 

DERNEK DE AÇIKLAMA YAPTI

1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ruşen Çetin, Radyospor'da katıldığı canlı yayında Alex'i Türkiye'ye kendilerinin davet ettiği iddialarına cevap verirken Brezilyalı futbolcunun bir muhalefet simgesi olarak değerlendirilmesiyle alakalı da önemli açıklamalarda bulundu.

Alex De Souza'nın Fenerbahçe'de simge olmuş çok önemli futbolculardan biri olduğunu söyleyen Ruşen Çetin, "Camiada saygı duyulan, beğenilen, sevilen bir sporcumuzdur. Onu zaten biz getirmiyoruz, bizimle hiçbir alakası yok. Diğer programlarını bilmiyoruz. Sadece bize geldiği zaman kitabıyla alakalı bir sohbet toplantısı yapmak istediklerini bildirdiler. Biz de yönetim kurulunda görüştük ve uygun olacağına karar verdik. Üyelerimize de bildirdik. Toplantı zaten basına kapalı olacak."

"Bunun seçimle ilgili veyahut Sayın Başkan Aziz Yıldırım ya da Ali Koç'la hiçbir bağlantısı yoktur. 1907 Fenerbahçe Derneği olarak kendi etkinliklerimizden birisini yapıyoruz. Kurulduğumuz 1992 yılından bu yana bu tür etkinlikleri sürekli yaptık. Futbolun kanaat önderleri, diğer konulardaki önemli kişileri derneğimize çağırarak onlarla bu tür etkinlikler yapmışızdır. Bu da onun gibi bir etkinlik olacaktır. Seçimle bir ilgisi yoktur."

Ruşen Çetin, Alex'in muhalefetin simgesi olarak değerlendirilmesi için ne düşünüyor?

"Bu bir yarış. Ali Koç başkan adaylığını açıkladı. Aziz Bey de yakında açıklayacaktır. Burada muhalefet ya da yandaş gibi değerlendirmiyorum. Alex, Fenerbahçe'nin bir simgesidir. Türkiye'ye belli amaçlar için gelmiştir. Bize başvuruda bulundular. Biz de uygun gördük ve çağırdık. Bize konuşma yapacak."

 

Kaynak: FotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor