23 Şubat 2019, Cumartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de Damien Comolli'nin Ocak transferindeki prensipleri

Fenerbahçe'de Damien Comolli'nin Ocak transferindeki prensipleri

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, Erwin Koeman destekli Ocak ve Haziran ayı planlarını yapıyor…


22 Kasım 2018 00:06

Fenerbahçe'de Damien Comolli'nin Ocak transferindeki prensipleri

Fransız sportif direktör Damien Comolli, Ocak ayında alınacak oyuncularda gençlik, gelecek sezona yönelik yapılacak bedelsiz oyuncu transferinde ise kendini kanıtlamış  kalite üzerinde duruyor.

Ocak ayı için yaş skalası en yüksek 23 olarak belirlenmiş durumda. Bir veya duruma göre iki tane bu yaşa skalasında oyuncu almayı planlayan Comolli, ön protokol yapacağı kaliteli oyuncularda ise 28 yaş üst limiti koydu. Fransız sportif direktör sürekli olarak, “asla son kulübü F.Bahçe olacak futbolcular transfer etmemeliyiz” diyerek yönetime telkinde bulunuyor.

Comolli ayrıca Haziran ayına yönelik transfer çalışmalarında, imza bedeli ödememe ve 2 milyon euro’yu geçmeme gibi mali kriterlerde getirmiş durunda. Comolli’ye göre bonservisi bedeli ödeyerek oyuncu almak, imza parası vererek oyuncu almaktan çok daha makbul.

Ali Koç'tan Comolli'ye Robben desteği! ''Almam diyorsa almaz''

Damien Comolli prensiplerine o kadar bağlı ki, Arjen Robben’i F.Bahçe’ye getirebileceğini söyleyen menajerlere hiç yüz vermedi. Sezon sonunda Ribery ile beraber Bayern’den ayrılacak Hollandalı oyuncu, 2-3 Türk menajerin yanı sıra bir Alman ve aynı zamanda Koeman’la Cocu’yu da getiren Rob Janssen tarafından Fransız sportif direktöre önerildi.

Hiç düşünmeden “hayır” diyen Comolli’nin bu cevabı üzerine özellikle Türk menajerler Semih Özsoy dolayısıyla da Ali Koç’a ulaştılar. Robben’i getirebileceklerini ilettiler. Koç’un cevabı ise çok net oldu: Patron Comolli. 34 yaşındaki adamı almam diyorsa, almaz!

Kaynak: Fotospor

Etiket: damien comolli, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın