18 Şubat 2019, Pazartesi


> Fenerbahçe > Fenerbahçelilere ön libero müjdesi

Fenerbahçelilere ön libero müjdesi

İlk dönemde verdiği raporda Vardar eşleşmeleri üzerinden, “F.Bahçe bu kadar zayıf bir forvetle (Ahmethan) sahaya çıkamaz” raporu veren Phillip Cocu, Roberto Soldado’nun sakatlanmasından sonra korkusuyla başbaşa kaldı.


13 Temmuz 2018 03:25

Fenerbahçelilere ön libero müjdesi

Hali hazırda elinde forvet oyuncusu kalmayan Hollandalı teknik adam bir an önce forvet sorununun çözülmesi için Comolli’ye başvuru yaptı.

COCU’NUN HEDEFİ HIRVATİSTAN’IN ORTA SAHASI

Phillip Cocu, F.Bahçe’de Hırvatistan taktiğini uygulamak istiyor… yani ön liberosuz. Üç “box to box” oynayabilecek üç 8 numara ile sahaya çıkmak. Cocu bu yüzden özellikle Mehmet Ekici, Ozan Tufan ve Elijf Elmas üzerinde duruyor. Josef’i stopere gönderdi. Hırvatistan’ın ön liberosuz ve 10 numarasız sisteminin futbolun yeni düzeni olduğuna inanan Cocu, futbolcularına, “orta sahada oynayacak üç isim iki ceza sahası arasında mekik dokuyacak” diyor.

COCU, SOLDAN SOLDA VURMAK İSTİYOR

Cocu’nun Hırvatistan Milli Takımı’ndan çektiği bir başka kopya ise “solak” isimler… solak oyuncuların her zaman rakibini çok daha fazla şaşırttığına inanan Hollandalı teknik adam, takıma yeni katılacak isimlerin sol ayaklı olmasına dikkat edilmesi yönünde uyarılar yapıyor.

Perisic iki ayağını da kullanıyor sol açık.

Modric, Brozovic ik ayağını da kullanıyor.

Rebic sağ ayağını kullanıyor ama sol açık.

Rakitic sağ ayağını kullanıyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: FenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın