12 Aralık 2018, Çarşamba


> Dünyadan Futbol > Filistin'den İsrail maçına çıkmayı reddeden Messi'ye teşekkür

Filistin'den İsrail maçına çıkmayı reddeden Messi'ye teşekkür

Filistin Futbol Federasyonu Başkanı Cibril er-Racub, Arjantin'in Dünya Kupası öncesi İsrail ile yapmayı planladığı hazırlık maçını iptal etmesinin ardından Messi'ye teşekkür etti.


06 Haziran 2018 17:29

Filistin'den İsrail maçına çıkmayı reddeden Messi'ye teşekkür

Filistin Futbol Federasyonu Başkanı Cibril er-Racub, maçı iptal eden Arjantin Futbol Federasyonu'na teşekkür ederken Güney Amerika ekibinin yıldızı Lionel Messi için de bir teşekkür yazısı basın toplantısına hazır bulunduruldu.

Arjantin Futbol Federasyonu, 9 Haziran'da yapılması planlanan ve günlerdir özellikle Filistinlilerin yoğun tepki gösterdiği hazırlık maçını iptal ettiklerini İsrailli mevkidaşlarına bildirmişti.

MÜSABAKAYA SOĞUK BAKTIKLARINI BELİRTMİŞLERDİ

Haberlerde, Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Jorge Sampaoli'nin hazırlık maçı oynanmasına başından beri karşı çıktığı bilgisi paylaşılırken, futbolcuların da hazırlık müsabakasına soğuk baktıkları belirtilmişti.

Maçın, İsrail'in Kudüs'ü işgalini meşrulaştırma çabalarına hizmet edeceğini vurgulayan Filistinliler, birçok yerde gerçekleştirdikleri protestoların yanı sıra Arjantin'in hazırlıklarını sürdürdüğü Barcelona'da da gösteri düzenlemişti.

Racub, Arjantinli futbolcular ve özellikle Lionel Messi'den "İsrail işgalinin kara yüzünü beyazlatmak için araç olmamasını" ve maça çıkmamasını istemişti.

Etiket: filistin, messiHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor