16 Ocak 2019, Çarşamba


> Galatasaray > Galatasaray'a beklenen müjde geldi

Galatasaray'a beklenen müjde geldi

Galatasaray’ın beklediği sıcak para girişi yeni sezonla beraber kulübün kasasına girecek.


11 Ocak 2018 01:33

Galatasaray'a beklenen müjde geldi

Galatasaray’ın beklediği can suyu yeni sezonla beraber kulübün kasasına girecek... Riva’daki arazisinde yapımı süren projedeki evler en geç Ağustos ayında satışa çıkarılacak. Konutlar metrekare birim fiyatı 7 bin TL’den başlayacak, orta üstü gelir grubuna hitap edecek.

Projeyi yürüten inşaat firması 3 milyar 808 milyon TL’lik payı için Emlak Konut’a 952 milyon lira taahhüt etmişti. Bu durumda gelirin yüzde 80’ine denk gelen 761.6 milyon lira Galatasaray’ın olacak. İhalenin el değiştirmesiyle Galatasaray'ın payı yüzde 38'den yüzde 25'e, projeden elde edilecek minimum gelir de 942.4 milyon TL'den 761.6 milyona düşmüştü.

Özbek, Şubat ayında yaptığı açıklamada Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesi konusunda Emlak Konut GYO ile yaptıkları projeden kasalarına 342 milyon TL girdiğini açıklamıştı.

Geçen yıl yaptığı açıklamada Özbek Riva ve Florya projelerinin, orta vadede Galatasaray'a yaklaşık 500 milyon Dolar (1.8 milyon TL) para getireceğini açıklamıştı.

Galatasaray'da herkes bunu konuşuyor

Galatasaray’da yaklaşan seçim öncesinde gündeme Ünal Aysal döneminde yaptırıldığı iddia edilen Fraud Audit (Sportif AŞ’deki yıllık gelirlerin yüzde 10’un altındaki bir kısmın şirket içinde yaşanan hileye maruz kalarak kaybedilmesi) araştırmasını konuşuyor.

GS Store’lardaki yolsuzluğun Fraud Audit ile ortaya çıkarıldığı, daha sonra Dursun Özbek döneminde yapılan ve kasada durmakla eleştirilen İngiliz Mishcon de Reya tarafından hazırlanan raporda da pek çok şirket için hileye  rastlandığı iddia edildi.

Mishcon de Reya’nın hazırladığı denetleme raporunda Galatasaray Sportif ve kulüp içindeki hilelerin izinin sürülmesinin yanı sıra hile denetimi, hile araştırmacılığı, iç kontrol, iç denetim, kurumsal yönetim, bilirkişilik ve uzman şahitlik konularında hizmet alınması tavsiyesi yer alıyor.

''Raporları teslim ettik''

“İş, fakat bireysel” tanımıyla dünyadaki önemli şirketlerin denetimini yapan İngiliz Mishcon de Reya’dan Galattasaray’ın denetlenmesi ile ilgili bilgi talep ettik. Londra Kingsway’de bulunan ofisin kayıtlı telefonunu arayarak direkt bilgi talep ettik. Olumsuz cevap aldık. Bize ''contact'' sayfasından ulaşmamız önerildi. Sonuç olarak sorumuza gelen cevap; ''iki taraf arasındaki yapılan anlaşma gereği gizlilik önceliğimizdir. Raporlarımızı teslim ettik. Herhangi bir sorunuza cevap vermemiz söz konusu değildir'' oldu.

Kaynak: Fotospor

Etiket: galatasaray, paraHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın