24 Şubat 2019, Pazar


> Galatasaray > Galatasaray'a borcunu kapatabileceği müjdesi geldi

Galatasaray'a borcunu kapatabileceği müjdesi geldi

Galatasaray’ı belki de borçlarından kurtaracak müjde SPK’an geldi.


15 Şubat 2018 00:52

Galatasaray'a borcunu kapatabileceği müjdesi geldi

Galatasaray’ı belki de borçlarından kurtaracak müjde SPK’an geldi. Sermaye Piyasası Kurulu aldığı yeni 3 kararla, Galatasaray’ı yakından ilgilendiren borçlu şirketlerin bedelli sermaye artırımı düzenlemesinde 5 öncesine dönülmesinin önünü açtı.

Galatasaray’ın hali hazırda ilişkili taraflara 270 milyon TL borcu var. Yeni SPK kararlarıyla bu borçlarının ödeyebilmek için bedelli sermaye artırımına gidebilecek. Geçen Kasım’da Galatasaray yönetimi, kayıtlı sermaye tavanını 108 milyon TL’den, 540 milyon TL’ye çıkarıp, yüzde 400 oranında sermaye artırımı yapmak için yönetim kurulu karar aldı. Hedef 108 milyon TL olan şirket sermayesini 540 milyon TL’ye çıkarmaktı.

Otel sonunda işe yarayacak

Galatasaray’ın 2017’nin ikinci çeyreğindeki borcu 585 milyon TL. Bedelli sermaye artırımı ile bütün borcun tamamı kapanabilir. Bu tutarın tamamı için yüzde 33,58’i halka açık olan Galatasaray yatırımcısından 145 milyon TL isteyecek.

Ama Galatasaray’ın şu anda bedelli sermaye artırımına katılacak kaynağı yok.

Bu yüzden Başkan Mustafa Cengiz, otel inşaatını devretme kararı aldı. Otel sayesinde Galatasaray halka açık ortakların ayrılma haklarının kalktığı yeni düzenleme ile büyük bedelli sermaye artışı yapabilecek.

Kaynak: Fotospor

Etiket: galatasaray, spkHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın