24 Ocak 2019, Perşembe


> Galatasaray > Galatasaray'da Mustafa Cengiz istediğini alamazsa...

Galatasaray'da Mustafa Cengiz istediğini alamazsa...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 29 Eylül'de yapılacak genel kurulda istediğini alamazsa istifa edeceği iması camiada şok etkisi yarattı.


14 Eylül 2018 12:28

Galatasaray'da Mustafa Cengiz istediğini alamazsa...

29 Eylül’de yapılacak olağan üstü genel kurul pek çok gelişmeye gebe… özellikle gayrimenkullerle ilgili istenen yetkiye onay verilmeyecek gibi duruyor. Başkan Mustafa Cengiz’in istediği onayın çıkmaması için muhalifler Tüzük’ün 145 ve 147’inci maddeleri üzerinde duruyor.

145’nci madde’nin 1’nci bendinde: Taşınmazın bir plan ve projesinin eklenmesi, inşa maliyet ve yapılabilirlik hesaplarının çıkarılmış olması ya da satın alınacak taşınmazın her türlü niteliklerinin belirtilmesi…

147’nci madde: Yönetim Kurulu borçlanmak için Genel Kuruldan yetki istediği takdirde bu borçlanmanın hangi kaynaktan, hangi koşullarda ve ne süre için yapılacağını bildirmek zorundadır.
Muhaliflere göre gayrimenkullerle ilgili genel bir yetki verme durumu söz konusu değil. Ayrıca nasıl borçlanılabileceği de açıkça belirtilmiş durumda. 

Borçlanma için; neden, nasıl, kimden ve hangi şartlarla borç alınacağı ve nasıl geri ödeneceğine dair genel bir bilgi verilmeden Cengiz’e yetki verilmesinin imkanı yok. Muhaliflere göre hesap dönemi değişikliği Tüzük değişikliğini mecbur kılar.

“GENEL KURULU İPTAL ETME AMA BAZI MADDELERİ ERTELE”

Divan Kurulu’nda, 29 Eylül’deki olağanüstü genel kurulun iptal edilmeyeceğinin altını açık açık çizen Mustafa Cengiz, beklediği yetkileri alamazsa istifa edeceğini de ima etti… son gelişmeler ise Cengiz’in kongreyi ertelemezse yetki alamayacağı yönünde gelişiyor.

Özbek karşısına iki kez kazanmasında önemli payı olan camianın önemli isimleriyse Başkan’dan “iptal etmeyeceksen, bari bazı maddeleri ertele” talebinde bulundular. Özellikle Başkan Cengiz’den hesap dönemi ve G.Saray Adası konusunun bu genel kurul gündeminden çıkarılmasını istiyorlar. Cengiz’e önerileri ise, “hepsi için ayrı ayrı yetki iste” oluyor.

Kaynak: FotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın