21 Ocak 2019, Pazartesi


> Beşiktaş > ''Guti Beşiktaş'a, Beşiktaş'ın başına geçirmek için getirildi''

''Guti Beşiktaş'a, Beşiktaş'ın başına geçirmek için getirildi''

Eski hakem ve spor yorumcusu Erman Toroğlu, Spor Toto Süper Lig'de oynanan Göztepe-Beşiktaş maçını değerlendirdi.


22 Ekim 2018 00:38

''Guti Beşiktaş'a, Beşiktaş'ın başına geçirmek için getirildi''

Eski hakem ve spor yorumcusu Erman Toroğlu, Spor Toto Süper Lig'de oynanan Göztepe-Beşiktaş maçını değerlendirdi.

'Fikret Orman penaltıyı aldı'

Hakem penaltıyı verir veya vermez. Ama VAR'da faul olduğu belli. Önce faule bakarsın. Beşiktaşlı oyuncu o pozisyonda faul yaptı. Orada bu penaltı veriyorsa, Fikret Orman'ın konuşmalarının bunda payı var. Fikret Orman penaltıyı aldı.

Büyük takımlar VAR'ı istemez. VAR size ne yaptı? VAR sistemi çok iyi diye de her şey iyi olacak değil. 1 hafta VAR ile ilgili konuşuldu. Penaltıyı senin oyuncun atamıyor. Demek ki Şenol Güneş oyuncularını penaltıya iyi çalıştırmamış. Orada Vagner Love dururken, penaltıyı Oğuzhan'a attırmazsın.

Beşiktaş'ın elinde kullanacağı Larin ve Quaresma gibi silahları var. Bunlar 60. dakikalardan sonra kullanılır. Bu tarz maçlarda iki takımdan biri veya hakem tuhaf, aptalca bir iş yaparsa ve kırmızı kart çıkarsa denge bozulur.

'Quaresma orta değil, pas atıyor'

Türkiye'de takımlar pek çok orta yapıyor ancak boşa. Bu kadar orta atılmaz, aptalca. Attığın orta finali getiriyor mu? Quaresma orta değil, pas atıyor. Kaç tane adamın kafasına veya ayağına attığı orta var. Babel kafayı vurabilir ancak Vagner kesik orta adamı, yüksek orta adamı değil.

Beşiktaş'ın içinde 'Tamer Tuna gitti, Şenol Güneş bitti' diyenler var.  Guti Beşiktaş'a, Beşiktaş'ın başına geçirmek için getirildi. Takımda yabancı oyuncular da var. Bu başından beri belli. Şenol Hoca bunu bilmiyor mu?

On penaltının hepsinin gole çeviren bir Vagner Love duruyor kenarda. Neden ona attırmıyorsun penaltıyı? Oğuzhan'ın şu anda seyirciyle de arası iyi değil. Bu Şenol Güneş'in dersine iyi çalışmadığını gösteriyor. Ben bu yenilen gollerden sonra savunmadaki Roco'nun da nasıl bir oyuncu olduğunu anlayamadım.

'Neden Şenol Güneş şikayet ediyor?'

Şenol Güneş'in elindeki kadro ne Fenerbahçe, ne de Galatasaray'da yok. Galatasaray'ın forveti yok. Geniş kadro diyoruz. Neden Şenol Güneş şikayet ediyor?

Yabancıların parası ödeniyor. Her şeylerini alıyor. Yerlinin de ödeyeceksin. Ben yerli futbolcu olsam, sonuna kadar kovalarım. Mesela Fatih Terim, sonuna kadar haklı. Önceden yola devam denilmiş, sonra da devam etmemişler. Orada karşılığını alırsın, çatır çatır yersin.

Maçı uzatmaktan korkuyorlar. Maçı bırakıp kaçıyorlar. Oynat, devam et. 'Hakem biraz uyanık olacak, her pozisyonu da görmek zorunda değilsin' diyen eski hakemler var. Hakem dediğin akıllı olmayacak. Gördüğünü çalacaksın.

Çalan penaltı pozisyonunda Roco'nun topla hiçbir ilgisi yok. Göztepeli oyuncu ise tamamen topa bakıyor. Sonrasında top eline geliyor ve düşüyor. Roco, Wallace Reis'i itiyor. Adamın kolunu topa doğru itiyor. Maç idare edilirken bu pozisyon atlanabilir ancak VAR'da on defa oynuyor. Bari orada gör. Bu penaltıyı hakem değil, Fikret Orman veriyor.

Beşiktaş'ta yıllarca yöneticilik yapan Torunoğulları, Beşiktaş'ta troll'ler için para toplandığını söyledi. Bunu ben söylemiyorum.

Kaynak: A Spor

Etiket: erman toroğluHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın