22 Şubat 2019, Cuma


> Galatasaray > İşte Galatasaray'da Bafetimbi Gomis krizinin gerçek nedeni

İşte Galatasaray'da Bafetimbi Gomis krizinin gerçek nedeni

Galatasaray'da Bafetimbi Gomis, kazandığı ücret nedeniyle takımıyla yol ayrımına geldi.


13 Haziran 2018 14:30

İşte Galatasaray'da Bafetimbi Gomis krizinin gerçek nedeni

Bafetimbi Gomis’in takımdan ayrılması adeta zorunluluk… nedeni ise çok basit! Kulübe 6 milyon euro’yu geçen maliyeti. Fransız oyuncu bu sezon 3 milyon 350 bin euro nakit, 1 milyon euro imza (toplam 2.5 milyon euro ilk yıl 1 milyon euro sonraki iki yıl 500’er bin euro) parası, 72 maçta forma giydiği için 360 bin euro puan bonusu ve 200 bin dolar da şampiyonluk primi aldı.

Tüm bunların üzerine Bafetimbi Gomis için ödenen yüzde 18 stopaj (vergi), kendisi için tutulan evin kirası, araç kiralama, benzin masrafları ve ülkesine gidiş dönüş uçak biletleri gibi ekstralarda eklenince G.Saray’a yıllık maliyeti 6 milyon euro’nun da üzerine çıkıyor.

Yönetim tarafından basına 3 milyon 350 bin euro’luk maaşına zam istendiği haberleri yapılsa da menajeri Pierre Frelot durumun tam tersi olduğunu savunuyor. Fransız menajer G.Saray’ın halen ödemediği 2.5 milyon euro’luk imza parasının ilk taksidinin yanı sıra puan bonusu ve şampiyonluk primini de vermek istemediğini bu yüzden Gomis’in ayrılabileceğini duyurdu.

Kaynak: Fotospor

Etiket: bafetimbi gomis, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın