16 Ocak 2019, Çarşamba


> Avrupadan Futbol > Maurizio Sarri: Chelsea'ye eğlenceli bir futbol oynatacağım

Maurizio Sarri: Chelsea'ye eğlenceli bir futbol oynatacağım

Chelsea'nin başına geçen Maurizio Sarri, ilk basın toplantısını gerçekleştirdi ve sorulara cevap verdi.


19 Temmuz 2018 02:02

Maurizio Sarri: Chelsea'ye eğlenceli bir futbol oynatacağım

Antonio Conte'yle yolları ayırıp, Napoli'yle etkileyici sezonlar geçiren Maurizio Sarri'yle anlaşan Chelsea'de Sarri ilk defa basının karşısına çıktı.

"Londra'da, Premier Lig'de ve dünyanın en iyi liginde olmak benim için bir zevk. Chelsea'de olmaktan çok mutluyum" diyen Sarri, "İngilizcem çok iyi olmadığı için üzgünüm, yanlış bir şey söylemek istemiyorum. Umarım birkaç hafta içerisinde daha iyi hale getiririm" dedi.

Takımdan ayrılabileceği konuşulan Eden Hazard hakkında da konuşan Sarri, "Hazard yüksek seviyede bir oyuncu. Onun Avrupalı oyuncular içerisindeki en iyi iki ya da üç oyuncudan biri olduğunu düşünüyorum" dedi.

"Umarım onu geliştirmeyi başarabilirim," diyen Sarri, Napoli'den eski oyuncusu Dries Mertens'i Hazard ile kıyaslamasını isteyen bir gazeteciye ise, "Mertens benimle gelişti, fakat o Hazard'a göre daha düşük bir seviyede başlamıştı. Umarım Hazard da benimle gelişir, ama bu kolay değil" yorumunu yaptı.

Sarri, Chelsea'deki hedefleri hakkındaki soruya ise, "Amacım Chelsea'ye eğlenceli bir futbol oynatmak ve sonuna kadar yarışta yer almak. Hayattaki en büyük hediye, yaptığın işten keyif almak" cevabını verdi.

Kariyerinde kazandığı bir kupa bulunmadığının hatırlatılması üzerine ise Sarri, "Şu ana kadar hiçbir şey kazanmadığım doğru, ama beş yıldır Serie A'daydım ve orada Juventus'tan başka hiçbir kulüp bir şey kazanamadı" şeklinde konuştu.

Etiket: sarri, chelseaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın