16 Aralık 2018, Pazar


> Spor Toto Süper Lig > Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir, aslen nereli, hayatı?

Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir, aslen nereli, hayatı?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabinesinde Gençlik ve Spor Bakanı olarak yer alan Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir?


10 Temmuz 2018 00:13

Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir, aslen nereli, hayatı?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabinesinde Gençlik ve Spor Bakanı olarak yer alan Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir?

Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalıştı. Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı. Türkiye’deki ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı, yöneticilik yaptı. Özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı. 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, Milli Eğitim Bakanlığı’nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi. Spor Toto Genel Müdürlüğü döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulundu. Gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

Etiket: Mehmet Muharrem KasapoğluEn Son Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Haberleri


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor