18 Şubat 2019, Pazartesi


> TFF 1. Lig > Necip Çarıkcı: “Yabancı transferlerde kuru sabitlemeye gideceğiz”

Necip Çarıkcı: “Yabancı transferlerde kuru sabitlemeye gideceğiz”

Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkcı, gelecek sezonda yapacakları transferlerde yabancı oyuncular için dolar ve euro bazında kuru 5,50 liraya sabitlemeye gideceklerini söyledi.


11 Haziran 2018 18:53

Necip Çarıkcı: “Yabancı transferlerde kuru sabitlemeye gideceğiz”

Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkcı, gelecek sezonda yapacakları transferlerde yabancı oyuncular için dolar ve euro bazında kuru 5,50 liraya sabitlemeye gideceklerini söyledi.
Spor Toto 1. Lig takımlarından Boluspor’un Kulüp Başkanı Necip Çarıkcı, transfer döneminin 1 Haziran’da başladığını ve çalışmaların devam ettiiğiniz belirterek, “Geçen sene 60 puanla üçüncü bitirip Play-off’larda elendik. Bu sene Sait Karafırtınalar ile devam etme kararı aldık. Geçen sene çok başarılı olan hoca ile inşallah bu sene hem transferde hem sezon boyunca başarılı oluruz. Bunun için de takımda göndereceğimiz futbolcular var. Scout ekibinin izlediği ve istediği topçular var. Mustafa Durak ile anlaşma yaptık. Kalan daha 3-4 futbolcu var iç transferde. Guido Koçer ile görüştük. Poepon ile görüştük. Görüşüyoruz. 1 ay içerisinde takımımız kampa gittiği esnada hepsini kampta görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Genç oyunculara yönelmek istiyoruz”

Başkan Çarıkçı, yükselen Dolar ve Euro nedeniyle alt yapıya önen vererek yerli oyunculara yöneldiklerini ve yabancı transferlerde de kuru sabitlemeye gittiklerini söyleyerek, “Geçen senelerde Euro bazında transferler yaptık. Bütün kulüpler, Euro’nun yükselmesiyle çok zarar etti. Ben bu yüzden kuru sabitlemeye gidiyorum. Yabancı futbolcu alsam bile kuru 5,50’den sabitlemek istiyorum. Birkaç futbolcu ile görüştük anlaştık. Ama kurdan dolayı korkuyorum. Bu sene de biz biraz daha genç oyunculara yönelmek istiyoruz. Geçen sene 3 genç varken bu sene 5-6’ya çıkarmak istiyorum. Biraz daha bizim para kazanabileceğimiz futbolcuları istiyorum. Buraya çok böyle yaşlı topçu aldığımız zaman genelde teknik heyetler oynatmıyor. Transferde biraz daha gençlere önem vermek istiyorum. Alt yapıyı da Sait Karafırtınalar’a bağladık. Sait hocamız hem üst yapıda hem alt yapıda görev yapacak. Bütün amaç geleceği kurtarmak. Alt yapı hocaları devam ediyor. Onların başında Sait hoca var. Ben de destek olacağım. İnşallah Boluspor alt yapısıyla bir heyecan yaşar. Yabancı kısıtlaması gelecek bunu herkes biliyor. Bu sayı 15’se 12’ye 10’a inecek. Bu nedenle herkes yerli futbolcuya önem veriyor. Bugün Malatyaspor hep yerli futbolcu arıyor. Sebep bu yabancı kontenjanının azaltılacağı biliniyor. Biz de hem kontenjan hem de kur farkından zarar etmemek için hem de yerli oyuncumuzu kazanmak için alt yapıya önem veriyoruz” dedi.

Kaynak: İha

Etiket: Necip ÇarıkcıEn Son Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Haberleri


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın