18 Şubat 2019, Pazartesi


> TFF 1. Lig > Özgür Ekmekçioğlu: Direkt Süper Lig parolası bizim için doğru olmaz

Özgür Ekmekçioğlu: Direkt Süper Lig parolası bizim için doğru olmaz

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Spor Toto 1. Lig'de play-off hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, "Direkt Süper Lig parolası bizim için doğru olmaz. Sportif başarı kadar idari ve mali anlamda da başarılar elde etmek istiyoruz” dedi.


12 Temmuz 2018 12:47

Özgür Ekmekçioğlu: Direkt Süper Lig parolası bizim için doğru olmaz

Spor Toto 1. Lig’in yeni takımlarından Altay’da Başkan Özgür Ekmekçioğlu, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine yeni sezon ve hedefler hakkında açıklamalarda bulundu. Uzun bir süre sonra 1. Lig'e geri döndüklerini ve heyecanlı olduklarını belirten Ekmekçioğlu, “2 sene üst üste şampiyon olup, çok zorlu süreçlerden geçip, 1. Lig’de olmak bizim için mutluluk verici. Güzel bir fikstür çektik. Hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Direkt Süper Lig parolası bizim için doğru olmaz”

Lige yeni yükselen bir ekip olmalarına rağmen kadrolarını en hızlı şekillendiren takım olduklarını söyleyen Özgür Ekmekçioğlu, “Erzurum kampına tam kadro gittik. Direkt Süper Lig parolası bizim için doğru olmaz. Bütün yönetim kurulundaki arkadaşlarla söylediğimiz bir şey var; biz sportif başarı kadar idari ve mali anlamda da başarılar elde etmek istiyoruz” dedi.

“Kulübü 35 milyon TL borç ile aldık, şu an 10 milyon TL kaldı”

Birçok kulübün en büyük probleminin mali borçlanmalar olduğunu ifade eden siyah-beyazlıların başkanı, “Geçmiş dönemlerden gelen borçları biz de maalesef yaşıyoruz. Kulübü 35 milyon TL borç ile aldık. Şu an 10 milyon TL borcumuz kaldı. Bugün federasyondan gelecek para ile de sigorta borcumuzun tamamını yönetim olarak kapatıyoruz. 1.5 milyon TL gibi bir parayı oraya yatırıp, tamamen kapatıyoruz. Bu bizim için mali bir başarıdır. Vergi borçlarımızı da yapılandırdık. Geriye kalan borçları da yapılandırıp, mali başarı kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

“Atatürk Stadı’nda oynamak bizim için deplasman gibi oluyor”

Bu sene kendileri için önemli olan şeylerden birinin Altay Alsancak Stadı’na kavuşmak olduğunu vurgulayan Başkan Ekmekçioğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz de bazı kulüplerimiz gibi stadyum problemi yaşıyoruz. İzmir’de Atatürk Stadı’nda oynuyoruz. Bu bizim için deplasman gibi oluyor. Stadımızın gelmesi bizim için idari başarılardan biri olacaktır. Bu süreç içerisinde kurumsallaşma çalışmalarımız devam edecek. Bunlar bizim ilk hedeflerimiz. Sportif başarılar ikinci planda. Tabi ki sportif hedefimiz de var. Biz de play-off hedefiyle bu yola çıktık.”

“Taraftarımızdan Passolig’e destek vermelerini rica ediyorum”

Son olarak Altay taraftarlarına da seslenen Özgür Ekmekçioğlu, “Bizim taraftarımız çok değerli. Son iki senede verdiğimiz mücadelede bizi yalnız bırakmadılar. Bu sene kendilerinden özel ricam var. Bu sene ilk defa Passolig’e geçiyoruz. Kendilerinden Passolig’e destek vermelerini, takımın yanında olmalarını rica ediyorum. Biliyorum, bizi yalnız bırakmayacaklardır. Biz yükselen bir değeriz. Biz geçmişi ile bunu hak eden bir değeriz. Eğer biz bütün olarak İzmir olabilirsek o zaman başarı gelecektir. Biz armamızda İzmir adını taşıyoruz. Geçmiş iki senede de bunu başardığımıza inanıyorum. Bizim sloganımız, 'Biz biriz İzmiriz.’ Bütün İzmirimizi desteğe bekliyoruz. Başarılar birlik ve beraberlikten geçer” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: İHA

Etiket: altayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın