11 Aralık 2018, Salı


> Galatasaray > Tartışılan isim Yener İnce

Tartışılan isim Yener İnce

Gomis’in sahada yığılıp kalmasından sonra Yener İnce üzerinde en fazla tartışmaların toplandığı isim haline geldi…


23 Şubat 2018 00:10

Tartışılan isim Yener İnce

Tolga Ciğerci; 12’nci haftaya kadar iğnelerle oynadı. Kulüp doktoruna kendisine iğne yapması için sürekli baskı yaptı.

Rodrigues; Konyaspor maçında sağ üst adalesinden sakatlandı. Çıktı. Derbide “iyiyim” diyerek maç kadrosuna kendini aldırdı. Oyuna girse uzun süreli bir sakatlık yaşaması işten bile değildi.

Fernando; Göztepe maçında sakatlandı. Devre arası bittikten sonra Portekiz’e doktoruna görünmeye gitti. 1 ay kaybın nedeni anlaşılamadı.

Carrasso; son iki sezonda iki kez dizinden operasyon geçirdi. İlk yıl 3 geçen sezon ise 4 ay sahalardan uzak kaldı. Bu sezon tek lig maçı oynadı. Menisküsünü yırttı. Alınış süreci kafalarda soru işaretleri yarattı.

Serdar Aziz; Ukrayna maçında burnu kırıldı. “Yamuk” kaynama riskine rağmen Kasımpaşa maçına, Yener İnce’nin “dikkat” demesine rağmen çıktı.

Denayer: Sol üst arka adalesinden sakatlandı. 8 hafta sahalardan uzak kalacağı bildirildi. Geçen sezon Real Madrid’den Bale aynı sakatlığı yaşamış 4 haftada, F.Bahçe’de ise Şener 2 haftada sahalara dönmüştü. 

Latovlevici; Alanyaspor maçında sağ dizinde esneme olan Rumen, menisküs operasyonu geçiren bir oyuncu kadar (21 gün) sahalardan uzak kaldı.

Mariano; Akhisar maçının hemen başında sakatlandı. İnce’ye oynarım dedi. Sahada kaldı. 10’uncu dakikada çıktı. İlk anda çıksa ve yeteri kadar dinlense 2-1 kaybedilen Malatyaspor maçında sahada olacaktı.

Feghouli; geldiğinde kilo fazlası olduğu için oynamadığı iddia edildi. Fakat kas sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Geldikten ancak 6 hafta sonra 90 dakika oynayabilecek seviyeye geldi. 

ve Gomis; Kasımpaşa maçında yere yığıldı. Yener İnce’ye “oynarım” deyince devam etti. G.Saray’ın doktorunu da ateşe attı.

FERNANDO’NUN DURUMU KAFA KARIŞTIRIYOR

G.Saray’da en çok aranan oyuncu Fernando… kulüp doktoru Yener İnce Göztepe maçından sonra açıklama yapmış ve “3 haftada döner” demişti. Dün ise iç yan bağlarında "tamama yakın” kopma var açıklaması yaptı. İşin ilginci İnce’ye göre dönüş süresi 12 hafta. Fakat 12 hafta profesyonel bir futbolcu için olabilecek en maksimum süre. O da tedavi sürecinin geç başlaması veya yanlış tedavi uygulanması sonucu ortaya çıkıyor. İç yan bağları tam kopsa bile profesyonel futbolcular için dönüş süresi olarak 8 haftalık belirleniyor. 

Gerçi Fernando, Göztepe maçından sonra yani ligin ilk yarısının son maçının ardından sakatlanmıştı. Sakatlığının üzerinde 1 ay 26 gün yani  60 gün hafta olarak da 8.5 hafta geçti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor