20 Ekim 2018, Cumartesi


> Trabzonspor > Trabzonspor'da bu ikili oynarsa büyük sıkıntı!

Trabzonspor'da bu ikili oynarsa büyük sıkıntı!

Trabzonspor'da Gençlerbirliği maçında ortaya çıkan istatistikler, sorunun başka yerlerde olduğunu gözler önüne serdi.


14 Şubat 2018 00:47

Trabzonspor'da bu ikili oynarsa büyük sıkıntı!

Trabzonspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, “Uğur Demirok penaltıyı gole çevirse başka şey konuşuyor olurduk” diye dursun Trabzonspor’un asıl sorunu çok başka yerlerde… son Gençlerbirliği maçında Okay ve Kucka 11’de başlamasına rağmen bordo-mavililer rakip yarı alanda ilk yarıda ancak 9, ikinci yarıda ise ancak 14 top karşılayabildi. Trabzonspor maç başı rakip yarı alanda 23 top kaparken, Gençlerbirliği ise sadece 27 toplamda ise 47 kez bordo-mavililerin yarı sahasında top kaptı.

Okay ve Kucka’nın beraber oynamasının Trabzonspor’a verdiği zararı gösteren bir başka istatistik ise bordo-mavililerin Gençlerbirliği karşısında defans bloğunu ilk yarıda 34.89 metreye, ikinci yarıda ise 36.89 metrede kurması oldu. Öyle ki ikili yüzünden Trabzonspor rakip ceza sahasına 32 top atarken, kendi ceza sahasında tam 47 top gördü.

Trabzonspor üçüncü bölgede oynamayı unuttu

Trabzonspor üçüncü bölgede topla oynamayı öylesine unuttu ki, Gençlerbirliği karşısında sadece Jose Sosa 23 kez ön bölgede topla oynama başarısı gösterdi. Abdülkadir 15 kez, Rodallega ise ancak 10 kez üçüncü bölgede topa dokunabildi. Bordo-mavililerin 14 oyuncusundan 6’sı 10’un altında üçüncü bölgede topa dokunurken, Olcay ise oyunda kaldığı süre boyunca hiç ön alanda topa dokunma başarısı gösteremedi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: trabzonspor, rıza çalımbayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor