12 Aralık 2018, Çarşamba


> Trabzonspor > Trabzonspor'un transfer yasağı 1'den 3 döneme çıkabilir!

Trabzonspor'un transfer yasağı 1'den 3 döneme çıkabilir!

Trabzonspor yönetimi, futbolcuların alacakları konusunda son dönemde oldukça sıkıntı yaşıyor.


25 Nisan 2018 00:49

Trabzonspor'un transfer yasağı 1'den 3 döneme çıkabilir!

Muharrem Usta döneminde yapılan anlaşma gereği bonservisi devre arasında zorunlu olarak alınan Jose Sosa, Trabzonspor’un başına dert açtı… Milan kulübü, menajeri ve Arjantinli oyuncu alacaklarını tahsil edemedikleri için bordo-mavili kulübü FIFA’ya şikayet etti. Hali hazırda FIFA’dan bir dönem transfer yasağı bulunan Trabzonspor’da bu cezanın 3 döneme çıkma riski doğdu. FIFA’nın ayrıca Castillo, Rodallega ve Kucka’nın da başvurularını birleştirerek ikinci bir cezaya hükmetmesi olasılık dahilinde.

Estudiantes'ten Jose Sosa için şok teklif

Sosa’dan kurtulmak için kolları sıvayan Trabzonspor yönetimi ilk etapta Arjantinli oyuncuya hayran olan Juan Veron’la temas kuruldu. Arjantin’in Estudiantes takımının başkanı olan Veron’dan, Sosa için nelerden vazgeçebileceği soruldu.

Bizzat Veron imzalı gelen teklifte Estudiantes kulübü, “Sosa için bonservis bedeli ödeyemeyeceklerini, yıllık ise 400-500 bin euro Euro civarında bir ödeme yapabileceklerini” iletti. Trabzonspor yönetimi şimdi önümüzdeki iki yılda 6 milyon 560 bin euro kazanacak Sosa’ya alacaklarından vazgeçmesi durumunda bonservisini bedelsiz vermeyi teklif etmeye hazırlanıyor.

Milan, Fenerbahçe'nin fazla teklifine karşılık Sosa'yı...

Muharrem Usta zamanında alınan  Jose Sosa için Trabzonspor’un neler yaşadığı da ortaya çıktı… Fenerbahçe, Antalyaspor ve Milan kulübü Milan’ın kapısını çaldı. Fenerbahçe 1.5 milyon Euro’ya  yıllık kiralık istedi, 5 milyon Euro satın alma bedeli koydurmayı talep etti. Antalyaspor 650 bin Euro kiralama bedeli ve 3.5 milyon Euro satın alma bedeli teklif etti. Trabzonspor ise 1 milyon 350 bin Euro kiralama ve Ocak’ta 3.4 milyon Euro ödeyerek bonservisini alma sözü verdi. Fenerbahçe’nin teklifi daha iyi olmasına rağmen Milan kulübü Trabzonspor’un “garanti” teklifini kabul etti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: trabzonsporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor