12 Aralık 2018, Çarşamba


> Diğer Sporlar > Türkiye’nin genç yeteneği Dagi, yıldızlarla dolu ONE: Iron Will kartında dövüşecek!

Türkiye’nin genç yeteneği Dagi, yıldızlarla dolu ONE: Iron Will kartında dövüşecek!

Asya’nın en büyük MMA organizasyonu ONE, yılın iddialı kartlarından birini açıkladı.


09 Mart 2018 15:56

Türkiye’nin genç yeteneği Dagi, yıldızlarla dolu ONE: Iron Will kartında dövüşecek!

ONE bantamweight şampiyonu Bibiano “The Flash” Fernandes’in, kemerini ONE featherweight & lightweight şampiyonu Martin “The Situ-Asian” Nguyen’e karşı korumak için kafese çıkacağı gecede Türkiye’nin en önemli yeteneklerinden Saygid “Dagi” Arslanaliev de yer alıyor. ONE: Iron Will kartı 24 Mart’ta Tayland’da gerçekleşecek.

Kartta aynı zamanda BJJ dünyasının en renkli isimlerden “The Lion Killer” lakaplı Garry Tonon’un ilk MMA maçı bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda kafes içinde düzenlenen ancak vuruşların olmadığı özel bir karşılaşmada Shinya Aoki’yi yenen Tonon, ilk gerçek MMA maçında Richard Corminal ile kozlarını paylaşacak. Karşılaşma lightweight sıkletinde olacak.

TÜRKİYE’NİN EN İYİLERİNDEN

Lightweight sıkletindeki bir diğer karşılaşma ise Türkiye’nin en hızlı yükselen dövüşçülerinden olan, ülkemizi Asya’nın en büyük dövüş organizasyonunda temsil eden Saygid “Dagi” Arslanaliev ve Tetsuya Yamada arasında olacak. Eğer “Dagi” karşılaşmadan başarılı bir sonuç alabilirse, bir sonraki karşılaşması kemer için olabilir. Bunun yanında eğer Garry Tonon maçını kazanırsa, ikili arasında bir karşılaşma ayarlanması da ihtimaller arasında. Son dönemde yaşadığı sakatlık nedeniyle kafeslerden bir süre uzak kalan, Türkiye’deki Corvos Combat MMA kulübünün dövüşçüsü Dagi, lightweight kemer karşılaşması için adı geçen isimler arasında da yer alıyor.

SAYGİD “DAGİ” ARSLANALİEV

1994’te Dağistan’da doğan Saygid Guseyn Arslanaliev, 9 yaşında güreş ve boks yapmaya başladı, ilk şampiyonluğunu da bu yaşta kazandı. Pyat Storon Sveta Dağıstan Spor Akademisi’nde yatılı olarak öğrenim hayatına başladı. 12 yaşında katıldığı ilk turnuva olan Dağistan Şampiyonasını kazanan dövüşçü, 16 yaşındayken ailesiyle taşındığı Türkiye’de, Burak Değer Biçer ve Corvos takımı ile tanıştı ve kendisine Dagi lakabı verildi. BJJ’de kahverengi kuşak olan ve Muay Thai tarzında dövüşen Dagi, rakiplerini hızlı bir şekilde bitirmesiyle ve agresif tarzıyla tanınıyor.

 

 

 

Kaynak: mma.com.trHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor