20 Ocak 2019, Pazar


> Trabzonspor > Yusuf Yazıcı ve Jose Sosa'dan özel istek

Yusuf Yazıcı ve Jose Sosa'dan özel istek

Trabzonspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay, Başakşehir maçında beraber oynatacağı Yusuf ve Sosa'yı Burak Yılmaz konusunda uyardı.


18 Şubat 2018 00:15

Yusuf Yazıcı ve Jose Sosa'dan özel istek

Trabzonspor'da bugün oynanacak zorlu Başakşehir maçı öncesinde teknik direktör Rıza Çalımbay’dan oyuncularına uyarılar geldi. Başakşehir’İn Adebayor, Visca ve Arda gibi bitirici ayakları olduğunu onlara top gelmemesi konusunda dikkatli olmalarını istedi. Başakşehir’in kanat akınları içim Pereira ve Novak’a özel uyarılar yaptı. Orta saha oyuncularının ceza sahası etrafından şut şansı yakalamaya çalışacaklarını buna izin vermemeleri gerektiğini anlattı. Ara toplar ve duran toplarda çok güçlü olan rakiplerine bu şansı vermemeleri gerektiğini anlattı. 

Çalımbay'ın üç korkusu var

Çalımbay kendi takımının ise üç eksik özelliği üzerinde durdu… defanstan top çıkarırken kesinlikle hata yapmayın. Atağa çıkarken top kaptırmayın. Galip duruma geçersek, bunu korumak için çekilmeyin. Çünkü cezalandırılırız. Ne yapın edin, tehlikeli noktalarda faul yapmaktan kaçının.

Yusuf ve Sosa'ya özel Burak Yılmaz dersi

Çalımbay’ın oyuncularından istedikleri ise çok net… Yusuf Yazıcı ve Jose Sosa’yı beraber oynatmayı planlayan tecrübeli teknik adam Burak Yılmaz’a en doğru anlarda ara toplar atmalarını istedi. Topu özellile orta alanda havaya kaldırarak, Başakşehir’in top çevirmek için yakalayacağı şansları en aza indirmelerini talep etti. Son olarak geriye düşerlerse asla pes etmemelerini çünkü, geri dönecek güçleri olduğuna oyuncularını inandırdı.

Trabzonspor - Başakşehir maçı öncesinde rakamlar

36 Toplam gol 40

30 Açık oyun 24

2 Duran top 13

0 Kontra atak 1

4 Penaltı 2

13.1 Şut 11.9

1.7 Maç başına gol 1.9

%13 Gole çevirme % 16

Kaynak: Fotospor

Etiket: yusuf yazıcı, jose sosa, burak yılmazHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın