21 Şubat 2019, Perşembe

> Serkan Bayar > Ali Koç ne vaadetti, bize neler sunuyor
Serkan Bayar

Ali Koç ne vaadetti, bize neler sunuyor

15 Temmuz 2018 12:05

Fenerbahçe’nin alt yapısının başında Koç ve Comolli tarafından 8 ayda aranıp bulunmuş değil; internette CV’si dolaşan bir arkadaş olacak...


Biz Ali Koç’a fazla mı anlam yükledik?.. çok mu fazla beklentiye girdik?.. yapılan veya yapılmayan transferlerden bahsetmeyeceğim… beni rahatsız eden Ali Koç-Damien Comolli ikilisinin iddialara göre alt yapının başına David Badia Cequier’i getireceği oldu…

Seçim sürecinde kimleri umuyor… kimleri konuşuyorduk?..

Aziz Yıldırım’ın Portekiz futbolunun alt yapı sihirbazı Ilidio Vale’yi veya Belçikalı van Puyvelde’yi, Ali Koç’un ise yıllarca La Masia’yı yöneten Alexanco’yu düşündüğünü konuştuk durduk.

Aldatılmış hissediyorum!..

Gelelim Badia’ya…

Badia’nın CV’sine ulaştım. Evet Fenerbahçe’nin alt yapısının başında Koç ve Comolli tarafından 8 ayda aranıp bulunmuş değil; internette CV’si dolaşan bir arkadaş olacak.  

CV’sinden yazdığına göre kendisi aslında endüstri mühendisi. Aynı zamanda UEFA Pro Lisans sahibi bir antrenör. Yani Türkiye’de bir takım çalıştırabilir. Antalyaspor’un başında bazı maçlara çıktığı gibi. Son hazırladığı CV’sinde Almancası için (medium level) Türkçesi için (basic football level) yazacak kadar kendine güvenen de bir isim.

Ama antrenörlük geçmişi çok daha ilgi çekici.

2010-11’de GAVA isimli bir takımın U-15 ekibinin ikinci koçu… bir sezon sonrada aynı takımın U-17 ekibinin yine yardımcı hocası. 2012-13’te aslında aşama kaydetmiş. Barcelona’ya girmiş. ABD’de Tampa/Orlando’da bulunan uluslararası futbolcu bulma okuluna antrenör olarak gönderilmiş. Bir sene sonra geri dönmüş. Barcelona futbol okulunda U-12 takımındaki çocuklarla çalışmış. 2014’ten 2016’ya kadar Barcelona’nın İstanbul’daki futbol okulunun teknik koordinatörlüğünü yapmış. Sonra da Antalyaspor’un alt yapısını almış. Orada yaptıkları… yapmadıkları ve gençlerle yaşadıkları ise Antalya’daki yerel gazetelerde bol bol yazıyor. Okumanızı tavsiye ederim.

“Müjdat Yetkiner mi kalsaydı?” diyeceğim hiç aklıma gelmezdi…

Ama “alt yapıda çağ atlayacağız” deyip David Badia gibi bir isme koordinatörlük verileceğinin bile iddia edilmesi…