23 Şubat 2019, Cumartesi

> Serkan Bayar > Peygamberimizden Ali Koç’a bir hadis!
Serkan Bayar

Peygamberimizden Ali Koç’a bir hadis!

07 Ekim 2018 21:49

Pardon ama Fenerbahçe Başkanlığı koltuğuna oturmak neden zor olsun ki?


Ali Koç ne diyor; “Zor olacağını biliyorduk!”

Pardon ama F.Bahçe Başkanlığı koltuğuna oturmak neden zor olsun ki?

Cumhurbaşkanı kadar reytinginin olması mı zor?..

Koltuğa büyük bir teveccühle oturmak mı zor?..

Sadece seçildiği için forma ve kombinelerin satış rekorlarının kırılması mı? Taraftarın kendisine sonsuz prim vermesi mi?

Tek oyuncu bile alınmamışken bunların yapılması neyi, nasıl zorlaştırabilir ki?

Koç her “zor olacağını biliyorduk” dediğinde aklıma Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (SAV); “Kolaylaştırınız! Zorlaştırmayınız! Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz! Birbirinizle anlaşın, iyi geçinin, ihtilâfa düşmeyin” hadisi geliyor.

Fenerbahçe’nin şu hallerini görünce oturup düşünüyorum…

Aziz Yıldırım kulübü batırdı mı? Ali Koç’un açıkladığı rakamlara göre evet! Peki neden Ali Koç hala her seferinde “büyük başkan Aziz Yıldırım” diyor. İlk başta suçu Aziz Yıldırım’a atıp 6 yıl yanında asbaşkanlık yaptığı eski başkana suçu atarak işini “kolaylaştırdı mı?”

Bence Peygamberimiz bu şekilde bir “kolaylaştırmadan” bahsetmemişti.

Zorlaştırmayınız! Amerika bir kez keşfedildi. Bir daha keşfetmeye gerek yok. Comolli’nin bu işi başaramayacağı 6 yıl önce önce Tottenham ve Liverpool tarafından anlaşıldı. Kimse bir daha ona iş vermedi. Peki Ali Koç, nereden, nasıl buldu, bu kadar soru işareti olan adamı takımın başına neden getirdi?

İşleri “zorlaştırmak” daha ne kadar zor olabilirdi?

Müjdeleyiniz! Ne güzel bir müjdeydi, “vizyon!..” hele bir de Ersun Yanal için, “siz benim vizyonumu anlamamışsınız…” dediğinde tüm F.Bahçeliler öyle bir heyecanlandı ki…  her F.Bahçeli “bundan güzel müjde olamaz” diyordu.

Bu kadar müjdeden sonra, gelinen ortamın kimseye umut vermemesi, boşa müjdelemek gibi olmadı mı biraz?

Nefret ettirmeyiniz! Taraftarlar Cocu’dan nefret ediyor. Frey’den… Reyes’ten… Comolli’den… Sayın Ali Koç size bir nefret yok, tepki hiç yok. Ama yanlışlarınızın üzerinde bu şekilde devam edip, üzerine daha da yanlış yapmaya devam ederseniz, bu taraftar sizden de “nefret edecek!..”

Birbirinizle anlaşın! Taraftar sizinle anlaşmak istiyor. Sizin sunduğunuz hayallerin peşinde koşmak istiyor. Yenilmekle ilgili bir sorunları yok. Eminim takımınız güzel top oynasa, küme düşseniz bile size sahip çıkarlar. Ama onlarla anlaşın. Çünkü unutmayın, kulübü taraftar yönetmiyor ama futboldan iyi anlıyor. Çünkü onlar çocuklarının boğazından kestikleri paralarla o stada gelip, maç izliyor, forma alıyor. Ellerinden geleni yapıyor.

İyi geçinin… herkes sizinle iyi geçinmeye hazır. Beşiktaş’a küfür edildiğinde gösterdiğiniz tepki. Kayserispor soyunma odasına giderek gösterdiğiniz kaliteli duruşu, Rizespor maçından sonra tribünlere gitmeniz. Ne güzeldi. İyi geçinin ama önce kendi değerlerinizle iyi geçinin. Sonra başkalarının değerlerine saygı gösterirsiniz zaten.

İhtilâfa düşmeyin! Düştünüz. Hem de daha 6 ay geçmeden.