14 Aralık 2018, Cuma

> Serkan Bayar > Verin Hasan Şaş’ı alın Fatih Terim’i!
Serkan Bayar

Verin Hasan Şaş’ı alın Fatih Terim’i!

05 Kasım 2018 18:30

10 hafta bitti… Türk futbolunun üç büyüğü sapır sapır dökülüyor. Ne oynadıkları futbol, futbol, Ne sahadaki duruşları, duruş. Ne yönetimleri, ne bakış açıları, ne de sahadaki oyuncular bu üç kulübe yakışıyor. Peki neler oluyor. Hadi biraz dedikodu yapalım!


Derbide çıkan rezalet sonrasında Ndiaye’nin yanı sıra Terim ve Hasan Şaş’ın disipline verilmesi bekleniyor. Asıl korku ise Rodrigues, Donk ve Serdar Aziz’in de PFDK’ya sevkedilmesi. Bana göre yüzde 10, dedikodu yaptığım bazıların göre yüzde 40-50 böyle bir ihtimal var. Bu yüzünden G.Saray’ın hukuk kurulu kolları sıvamış. Öyle ki sadece kulübün avukatları değil, eski hukukçuları hatta eski başkanları bile teyakkuzda.

Bunun neresi mi dedikodu? Zaten böyle olmalı mı diyorsunuz…

O zaman inanırsanız bir başkasını paylaşayım… sözde TFF demiş ki, “Hasan Şaş’ı verin Terim’i alın!” Nasıl mı?, “eğer Terim’in ciddi bir ceza almasını istemiyorsanız, Hasan Şaş’ın sözleşmesini feshedin!”

Ha bir de sanırım TFF, G.Saray’ın Schalke maçında, çıkacak disiplin cezalarından etkilenmemesi için bu hafta PFDK sevklerini Salı günü açıklamayacak. Erteleyecek.

Fenerbahçe cephesinde ise sessiz şekilde (pek de sessiz değil ya) olacakları bekliyor. PFDK’ya sevklerde sadece Fatih Terim ve Hasan Şaş olup, Rodrigues, Donk ve Serdar Aziz’den en az 2’si olmazsa o zaman sesler yükselecekmiş. Ama sesini yükselten Semih Özsoy olacakmış.

Centilmenlik üzerine yönetim şeklini belirleyen Ali Koç; Soldado ve Jailson’a çıkacak cezalara göre iki oyuncuya para cezası istemiş. Soldado savunmasını “önce Belhanda bana vurdu” diye yaparken, Jailson ise, “Soldado’ya vurmasını kaldıramadım” şeklinde olmuş. Erwin Koeman da, “ceza almalarını istemiyorum” deyince bu konu geri plana atılmış.

En sakin görünen ama en fazla kaynayan ise Beşiktaş… yönetim içindeki Şenol Güneş muhalefeti takıma da sıçramış. Başını Pepe’nin çektiği grup ciddi anlamda “Güneş gitsin Guti” gelsin diye seslerini yükseltiyormuş.

Bir başka sıkıntı ise gece kuşu Karius. Alman(!) oyuncu aldığını düşünen yönetim alemcinin kralıyla karşılaştığı için şok yaşıyormuş. “Böyle Alman mı olur?” diyenlerin sayısı hiç de az değilmiş! Güçleri Karius’u gece kulüplerinden toplamaya yetmiyormuş. Şenol Güneş ise Karius’la daha fazla devam etmek istemiyor. Gerçi bu dedikodu değil.

Yönetim ise gelecek sezon bonservisini almak zorunda olduğu Karius’u  oynatması için baskı yapıyor. Bakalım sorun çözülecek? Kimin dediği olacak?

Kadının değil erkeğin dedikodu yapanından korkun demişler.

Ben bile kendimden korktum.